Nejlepší hráč: Verón

INTER (4-4-2) : Fontana sv, Ze Maria 6, Cordoba 6.5, Materazzi 6, J.Zanetti 6, Stankovic 6 (44' st Pasquale sv), Cambiasso 7, Davids 6.5 , Veron 6.5 (34' st C.Zanetti sv), Martins 5.5 (33' st Recoba sv), Adriano 5.5. (1 Toldo, 7 Van Der Meyde, 21 Karagounis, 32 Vieri). Trenér: Mancini

Valencia (4-4-2) : Canizares 6, Curro Torres 6, Marchena 5.5, Caneira 5, Carboni 5.5, Rufete 6, Albelda 5, Baraja 4.5 (29' st Sissoko 6), Angulo 5.5, Di Vaio 6 (26' st Corradi 6), Mista 5 (40' st Moretti sv) (13 Palop, 2 Pellegrino, 7 Fiore, 18 Xisco). Trenér: Claudio Ranieri

Martins

Valencia se poučila a ze San Sira si odvezla bod. Inter byl přitom znovu lepším týmem a znovu pouze remizoval. Navíc to vypadá, že přestává střílet góly. V posledních čtyřech utkáních se radoval z gólu pouze třikrát. Stejný počet střel pustil za své záda i Alberto Fontana. Remíza 0:0 znamená, že po úterních zápasech má postup ze základní skupiny zajištěn kromě bezztrátové Chelsea i Inter. První místo zaručující výhodnější postavení při losu osmifinále však jisté nemá. Druhý Werder Brémy exceloval a na domácím stadiónu porazil Anderlecht Brusel 5:1. S devíti body na kontě tak ztrácí na nerazzurri pouhý bod. V příštím kole hraje právě druhý Werder s prvním Interem. 14.září vyhráli černomodří 2:0 brankami Adriana. Brazilský střelec však bude minimálně jeden zápas v trestu. Nezvládl totiž závěr zápasu s Valencií...

V kotli ne až tak zaplněného stadiónu San Sira nechyběla mezi 55 tisícovkami diváků ani skupinka 29 fanoušků Interu z ČR. Fanoušků od nás tak přijelo snad více než Valencia měl v sektoru hostí. Trenér Mancini jim chtěl zřejmě udělat radost a tak postavil základní jenenáctku v nejsilnějším složení. Nadále tak chytal Fontana, obranu tvořil Javier Zanetti, Cordoba, Materazzi a zraněného Favalliho nahradil Ze Maria. Ve středu zálohy se pohybovali Verón a Cambiasso, na krajích pak neúnavný Stankovič a Edgar Davids. Vedle Adriana dostal příležitost Martins. A byl to právě mladý Nigerijec, který byl na hřišti nejvíce vidět. Dárek k davacatým narozeninám si ani ze čtyř velkých šancí nedal.

Inter prvních pětatřicet minut kontroloval hru a zkoušel překonat defenzivně hrající Valencijský val. Pak mu došla trpělivost a hra se vyrovnala. Zpátky pod kontrolu ji dostal až v polovině druhého poločasu. Ale pěkně po pořádku...

V 10.minutě střílel nebezpečně z rohu šestnáctky Adriano a Canizares musel tečovanou střelu s potížemi likvidovat. Pak si narazil Stankovič s Veronem a pálil nad. V 17.minutě zahrozili z brejku hosté. Di Vaio jen těsně minul Fontanovu bránu. O chvíli později na druhé straně páli nádherně Cambiasso z voleje vedle. V 26.minutě pálil po průniku Zanetiho znovu Cambiasso, Canizares chytil. Pak Veron obešel dva hráče, ani on však neskóroval. Po centru Ze Maria hlavičkoval nepřesně Adriano ke vzdálenější tyči. Chvíli na to zkoušel vyběhnutého Canizarese přelobovat, jeho pokus šel mimo. Ve 32.minutě se ve své první obrovské šanci ocitl Martins. Po skvělém vysunutí Verónem byl sám před gólmanem. Místo ale tradičního blafáku se téměř zastavil a napálil Canizarese. Tři minuty před koncem zahrávali hosté přímák a Di Vaio hlavičkoval do náruče Fontany.

Jako první vážněji zahrozila v druhé půli Valencia. Di Vaio po Rufeteho centru hlavičkoval nad. Za Inter odpovědlě po rohu Veron. Také nad. V 55.minutě překvapivě nepískal sudí Ivanov faul na Verona a z rychlého protiútoku málem padal branka. Di Vaiova střela byla tečována na roh. V 59.minutě se dostal do své druhé šance Martins. Po jeho úžasném sprintu z poloviny hřiště jej až na hranici pokutového území se štěstím zastavil třetí protihráč. Chvíli na to přešel Mr Oba Oba přes dva protihráče našel Adriana, který dělovkou z levé stany vyprášil Canizaresovi jeho rukavice. Inter byl znovu jasně lepším, gól však nepřicházel. V 77.minutě střílel po zemi k tyči Davids, gólman chytil. Minutu na to vybojoval míč svým typickým napadáním rozehrávky Cambiasso, našel Martinse, který si vyměnil míč s Verónem a Adrianem a pak z osmi metrů přepálil bránu! Za další minutu měl Oba další tutovku, již čtvrtou. Po centru Davidse pár metrů před bránou napálil břevno... 12 minut před koncem nahradil největího smolaře zápasu Recoba.

Dvě minuty před koncem vyhrál souboj před šestnáctkou Recoba, vylákal Canizarese z brány a nahrál zpět Adrianovi. Jeho lob však byl zbytečný. Na brankové čáře míč odhlavičkoval Marchena. Rozhodčí nastavoval dvě minuty a právě v té druhé došlo k pořdáné strkanici mězi několika hráči obou týmů. Adriano již nevydržel neústále provokace Caneiry a po té co od něj dostal v souboji pořádně naleženo, mu dal úder do tváře. Rozhodčí mu za to ukázal červenou kartu. Následná strkanice zůstala bez trestů. Adriano tak bude svému týmu chybět minimálně jeden zápas. Je dost pravděpodobné, že si ale nezahraje tři zápasy, což by znamenalo i první zápas osmifinále. Inter tak dočasně přišel o svého nejlepšího střelce. V patnácti zápasech se trefil čtrnáctkrát.