Inzaghi řeší před Laziem pár problémů

16/10/21 - Inter v posledním zápase před přestávkou porazil Sassuolo a zaznamenal 17.bod v sezóně, v tabulce je čtyři body za vedoucí Neapolí. Sobota slibuje výjimečný zápas pro Simoneho Inzaghiho, který se do Lazia vrátí poprvé od konce svého pětiletého manažerského působení v klubu, kde strávil i deset let během své hráčské kariéry.

Hráči Interu si dnes ráno prohlédli hlavní město Itálie, den před tím ještě Inzaghi hovořil s médii v tréninkovém centru Suning.

Po skončení reprezentační přestávky máte před sebou nabitý program zápasů. Co musí váš tým v tomto období předvést?

"Víme, že nás čeká sedm zápasů velmi blízko za sebou, budeme se snažit být na to připraveni. Neměli jsme k dispozici mnoho hráčů, kteří by mohli trénovat, ale trénovali jsme dobře. Vrátili se evropští reprezentanti a máme tam jen pár drobných problémů. Nyní čekáme na Jihoameričany."

Jak se Lazio Řím změnilo od doby, kdy ho převzal Maurizio Sarri? Jak moc v nich stále vidíte svůj tým?

"Lazio předvedlo několik velmi dobrých výkonů, například v derby a v Evropské lize. Jsou velmi dobře organizovaní a mají skvělé individuální hráče, navíc trenéra, který umí své týmy velmi dobře poskládat. Poslední zápas prohráli, takže se určitě bude cítit ublíženě a bude se zoufale snažit předvést dobrý výkon."

Kdy se hráči z Jižní Ameriky vrátí? Už se vám někdy stalo, že se hráči vrátili tak těsně před zápasem?

"Po minulé přestávce jsme měli to samé, ale v neděli jsme hráli se Sampdorií v Janově. Sanchez a Vidal budou chybět na cestě do Říma - nastoupili by až ve tři hodiny ráno, takže jsem se rozhodl, že pro ně bude nejlepší, když se vrátí do Milána, kde se budou moci připravovat na úterní zápas Ligy mistrů."

Jak je na tom Stefano Sensi?

"Trénuje a zintenzivňuje činnost, ale stále nemůže kopat zraněnou nohou. Pokud se do úterý neuzdraví, budeme se snažit, aby byl k dispozici na následující zápas."

Lautaro Martinez má za Argentinu skvělou střeleckou formu - dokáže se prosadit i přes možnou únavu? Myslíte si, že La Liga udělala správné rozhodnutí, když odložila zápasy týmů bojujících v Lize mistrů?

"Budu si muset promluvit s Lautarou, Correou a Vecinem. Připojí se k nám v Římě a pak se rozhodneme o dalším postupu. La Liga udělala dobře, že nechala týmy zapojené do Ligy mistrů odpočívat. Zatneme zuby - máme několik možností..."

Lazio má je hodně kvalitní. Jaký výkon budete muset předvést?

"Budeme muset být velmi dobří po technické stránce. Budou nás hodně tlačit, ale to už jsme zažili. Musíme podat dobrý výkon v každém aspektu hry."

Bude to váš první návrat na Olimpico v roli soupeřova kouče od doby, kdy jste opustil Lazio. Jaké jsou nyní emoce?

"Není to jen tak ledajaký zápas. Je to pro mě jako návrat domů - 22 let to byl opravdu můj domov. Bude to silný pocit a nezapomenutelný den. Uvidím hráče, se kterými jsem pracoval a kteří ze sebe vždy vydali všechno, personál v zákulisí, výjimeční lidé... A fanoušky Lazia, kteří byli úžasní. Společně jsme slavili a trpěli a dokázali jsme úžasné věci. Ale vím, že zazní bučení i potlesk - to k téhle práci patří. Já to všechno přijímám. Vím, že jako hráč i jako manažer jsem pro klub vždycky odevzdal všechno."

Co očekáváte od Claudia Lotita?

"Napsalo se toho hodně, ale on i Tare byli opravdu důležitými postavami v mé manažerské kariéře. Dali mi šanci trénovat. Vždycky jim budu vděčný. Dobře jsme spolu pracovali a dosáhli dobrých výsledků."

V příštích třech zápasech vás čeká Lazio, zápas Ligy mistrů a Juve. Jak velký týden to je?

"Bude to velmi náročný týden, ale nadcházející období jako celek bude těžké. Vezmeme je jedno po druhém."

Jak si vede Denzel Dumfries, pokud jde o sžívání se s pozicí a sžívání se s novými spoluhráči?

"Myslel jsem si, že mu to kvůli jazykové bariéře bude trvat déle. Místo toho je napřed - už za nás odehrál spoustu minut. Pravidelně nastupuje za Nizozemsko a byl kapitánem PSV. Postupem času se bude dál rozkoukávat a jeho jazykové schopnosti se budou zlepšovat, takže bude lepší a lepší."

Pokud Lautaro a Correa nebudou moci nastoupit, postavíte za Edina Džeka trequartistu, nebo využijete Ivana Perišiče jako druhého útočníka?

"Mám několik možností. Džeko nastoupí a vedle něj mohu hrát Satriano, ale mám také Perišiče a Calhanoglua. Budu se muset podívat, v jakém stavu jsou Lautaro a Correa, a uvidíme, jak se zotaví."

Jak se Denzel Dumfries sžívá se svou pozicí a jak se sžívá se svými novými spoluhráči?

"Myslel jsem si, že mu to kvůli jazykové bariéře bude trvat déle. Místo toho má náskok - už za nás odehrál spoustu minut. Pravidelně nastupuje za Nizozemsko a byl kapitánem PSV. Postupem času se bude dál rozkoukávat a jeho jazykové schopnosti se budou zlepšovat, takže bude lepší a lepší."

Byl Calhanoglu zatím poněkud nevýrazný?

"S Hakanem jsem opravdu, ale opravdu spokojený. Je nedílnou součástí tohoto projektu a nikdy se tady neschovává. V pondělí si při plnění mezinárodních povinností proti Lotyšsku přivodil silný zásah. Od té doby tvrdě pracoval, aby byl na sobotu připraven. Nevím, jestli nastoupí nebo půjde z lavičky, ale s jeho přínosem jsem opravdu spokojený."

Začínáte si budovat vztah k Interu a k černo-modré části Milána?

"Cítím se tu báječně. Opravdu jsem nečekal, že mě fanoušci Interu přivítají tak, jak mě přivítali. Chovají se ke mně i k hráčům skvěle - stačí se podívat na výjezdy, které jsme v této sezoně absolvovali. Jsou tam vždy v obrovském počtu a dávají najevo svou podporu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

120x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy