Inzaghi: Ztratili jsme hlavu, to se nesmí stávat

16/10/21 - Simone Inzaghi přiznává, že Inter ztratil hlavu po kontroverzních situacích během zápasu s Laziem (3:1) a neměl hráče Lazia pustit zpět do hry. Nerazzurri se dostali do vedení díky penaltě Ivana Perišiče, ale Ciro Immobile proměnil pokutový kop a Felipe Anderson skóroval z protiútoku, když se zranil Federico Dimarco. To vyvolalo šarvátku, načež Lazio přidalo třetí branku, když se po volném přímém kopu prosadil hlavou Sergej Milinković-Savić.

"Z našich posledních výkonů to byl náš nejlepší. Tým, jako je ten náš, by při vedení 1:0 neměl dělat tolik chyb, když se snaží vstřelit druhý gól," řekl Inzaghi pro DAZN. "Dovolili jsme Laziu penaltu po Patricově hlavičce a oni se tak mohli vrátit se do zápasu, inkasovali jsme podivnou druhou branku a ztratili hlavu. To by se nemělo stávat, protože rozhodčí může nechat pokračovat ve hře a do konce zápasu zbývalo deset minut a navíc nastavení, měli jsme hrát dál. Třetí gól byl nejhorší, protože jsme špatně bránili a vypustili jsme to. Ztratili jsme koncentraci a do té doby byl ještě čas na to, abychom druhý gól napravili."

Druhý kontrovézní gól Lazia? Lautaro Martinez měl před protiútokem, který vedl ke gólu, na kopačkách střelu, při níž se na zemi ocitl Federico Dimarco. "Lautaro Martinez neviděl, co je za ním, rozhodčí mohl přerušit hru, on ne. Dohrávali jsme akci, jen jsme měli smůlu, že jsme inkasovali v prostoru, kde hráč ležel zraněný. To dnes není problém, myslím, že problém je v tom, že tým jako náš by po té první hodině měl přivést domů lepší výsledek. Lazio má kvalitu, nemůžete jim dát šanci vrátit se do hry. Šedesát minut jsme si vedli opravdu dobře, téměř jsme neriskovali, ale když je pustíme zpátky do hry, může se stát cokoli. Bohužel za to platíme. Všem gólům, které jsme inkasovali, jsme se mohli vyhnout. Měli jsme se pokusit přivézt domů alespoň remízu, když už jsme byli inkasovali, a ne takhle ztratit hlavu."

Večer skutečně nezačal bez napětí, protože Inzaghiho vřele přivítali ultras Lazia, když je před výkopem pozdravil pod Curva Nord. "Bylo to emotivní, pět velmi intenzivních minut. Měl jsem velkou radost, že vidím své fanoušky, děkuji jim, a když se ozval hvizd, stal se ze mě profesionál, který se snaží odevzdat sto procent pro svůj tým."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

141x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy