Vyloučený Inzaghi: Ten zákrok na VAR nebyl

25/10/21 - Simone Inzaghi tvrdí, že penalta byla jediným způsobem, jak mohl Juventus dát gól. Inter ho měl pod kontrolou od začátku až do konce. Nerazzurri se ujali vedení zásluhou Edina Džeka, který nejrychleji zareagoval, když se střela Hakana Calhanoglua odrazila od dřevěné konstrukce a míč poslal do sítě.

Inter se snažil vedení hájit, ale stále se posouval více a více ke své brance. Nakonec se mu to nevyplatilo, protože Paulo Dybala vyrovnal z penalty. Izanghi z nařízenou penaltou nesouhlasil a za protesty byl vyloučen. "Byl to podle mě jediný způsob, jak jsme mohli dostat gól. Je to zklamání, protože mám pocit, že jsme zápas kontrolovali od začátku do konce, Juventusu jsme nic nedovolili a nejsem rád, že jsme přišli o dva body," řekl Inzaghi pro DAZN.

"Rozhodčí tam byl blízko, incident viděl a nemusel se kvůli tomu nechat předvolat k monitoru. Jsem zklamaný kvůli našim fanouškům, hráli jsme dobře a zasloužili jsme si víc. Za cleou dobu jsme nebyli pod tlakem, zápas jsme kontrolovali. Uznávám, že moje gesto nebylo pěkné, ale v tu chvíli jsem cítil, že to není incident na VAR. Jako trenér se v 89. minutě takového zápasu, kdy rozhodčí přímo ovlivní hru, přirozeně trochu rozčílíte, stejně jako jsem to udělal já."

Inter se sice v průběhu zápasu stále více posouval do hloubky, ale trenér trvá na tom, že takhle zápas neviděl. "V prvním poločase jsme spotřebovali spoustu energie na presink po celém hřišti, věděli jsme, že Juve může z lavičky nasadit Chiesu, Dybalu a další, takže jsme byli trochu hlouběji, ale stále tvrdím, že jsme Juve nic nedovolili.

"Juventus je tým, kterému se daří na protiútoky, a my jsme jim je nedovolili. Celý tým tvrdě pracoval, vzájemně si pomáhal a výsledek je pro nás krutý. Ivan Perišič byl už na konci prvního poločasu unavený, měl lehké problémy s ohýbačem, ale ukázal mi, že je schopen pokračovat. Když dostal dvacet minut před koncem žlutou kartu, považoval jsem za nejlepší ho stáhnout."

Autor: Lukáš Pekárek

154x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy