Inzaghi: Nebyl to náš nejlepší zápas

05/12/21 - Simone Inzaghi si nemyslí, že demolice Říma 3:0 byla nejlepším výkonem Interu v této sezoně, a upozorňuje na rozdíly mezi jeho přístupem a přístupem jeho předchůdce Antonia Conteho.

Nerazzurri měli výsledek v kapse už do poločasu, když se Hakan Calhanoglu prosadil přímo od rohového praporku, Edin Džeko se trefil po Calhanoglově asistenci a Denzel Dumfries se na zadní tyči prosadil hlavičkou po přihrávce Alessandra Bastoniho.

"Nevím, jestli to byl náš nejlepší výkon, ale střetli jsme se s Římem, který doma prohrál jen jednou, takže přijet sem a takhle vyhrát nám opravdu zvedá sebevědomí," řekl Inzaghi pro DAZN. "Je to skvělý signál a myslím, že spousta fanoušků, kteří na zápas do Říma přijeli, odjede domů spokojená".

Na Olimpicu nebyla obrana téměř nijak prověřena, Samir Handanovič si poradil pouze s jednou střelou na branku, zatímco hosté měli 68% držení míče. "Danilo D'Ambrosio nehrál od zápasu s Empoli, kdy nám chybělo několik hráčů. Uvidíme, co se přihodilo Correovi. Lautaro Martinez není zrovna ve formě. Říkal, že je připraven hrát, ale je pro nás příliš důležitý, takže jsme ho nechali před úterkem odpočívat.

"Bohužel, když hrajete tolik zápasů, nevyhnutelně vás to donutí zaplatit zraněními. S těmito problémy se potýkají všechny týmy. Mám štěstí, že mám k dispozici univerzální hráče. Například Roberto Gagliardini byl minule mužem zápasu a dal gól, ale dnes zůstal na lavičce. Je skvělé mít k dispozici všechny, kteří jsou připraveni nastoupit, když je to potřeba."

Bastoni hraje na pozici středního obránce, ale přihrávku na třetí gól poskytl poté, co se posunul dopředu do středu pole. "Všestrannost a pohyb jsou v moderním fotbale důležité a já mám naštěstí hráče s těmito vlastnostmi, pracujeme na tom v tréninku, nutíme je měnit si role a měnit rozestavení."

Inter vyhrál Scudetto v minulé sezóně pod vedením Antonia Conteho, ale pod Inzaghim má zcela odlišný přístup, více přihrávek a troufáme si říci, že i aktivnější přístup ve srovnání s Conteho bráněním a kontry. "Je to už mnoho let, co moje týmy hrají tímto způsobem. Hráči se možná změní, ale i s Laziem jsme si to užívali a před výlukou jsme byli v čele tabulky. Pět let po sobě jsme se kvalifikovali do Evropy," pokračoval Inzaghi.

"Inter přišel o několik velmi důležitých hráčů z týmu, který vyhrál loni Scudetto. Nepropadli jsme panice a přizpůsobili se situaci. Vedli jsme si dobře, dokud se nám nestaly osudnými tři penalty, dvě, které jsme promarnili, a jedna, kterou nám Juventus vstřelil v závěru utkání."

Pro Inzaghiho to byl návrat do Říma, kde mezi hráčskými a poté trenérskými lety strávil většinu své kariéry. "Návrat na Olimpico pro mě samozřejmě není normální, protože to byl 22 let můj domov. Plně jsem se však soustředil na zápas, protože jsme tento výsledek potřebovali a Řím měl i přes své problémy stále velmi konkurenceschopnou první jedenáctku."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

169x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy