Inzaghi: Těžké období, i tak jsme mohli vyhrát

14/03/22 - Simone Inzaghi si myslí, že kdyby Inter vyrovnal dříve, mohl proti Turínu vyhrát. K neodpískané penaltě jen pokrčil rameny a přiznal: "Víme, že abychom znovu vyhráli Scudetto, musíme udělat víc." Nerazzurri se po celý zápas v Turíně trápili. Domácí se dostali do vedení a vyrovnat se podařilo až v nastaveném čase.

"Toro bylo v prvním poločase agresivnější, na druhé straně ale brankář Berisha předvedl dva úžasné zákroky. Začali jsme ve správném tempu, zasloužili jsme si vyrovnat dříve, a kdybychom to udělali, možná jsme i vyhráli,“ řekl Inzaghi pro DAZN. "Víme, že abychom znovu vyhráli Scudetto, musíme udělat víc a zaujmout k těmto zápasům jiný přístup. Máme to složité, ale vymlouvat se nebudeme."

Inter má nyní 59 bodů a zápas k dobru, je třetí za Neapolí se 60 body a AC Milánem s 63 body, přičemž Juventus za úřadujícím šampionem zaostává pouze o tři body. "V klíčovém okamžiku sezóny jsme ztratili energii a hráče, ale to nesmí být alibi. Je jasné, že to umíme zahrát lépe. Teď nás čeká 10 finále plus druhý zápas semifinále Coppa Italia, takže se musíme pokusit získat energii a zvládnout to co nejlépe."

"Bohužel poslední série špatných výsledků přišla v nejrušnějším období sezóny. Nyní doufáme, že se všichni vrátíme do plné kondice. Nebojím se, protože vím, že teď máme příležitost pořádně trénovat, máme čas analyzovat situace, které nastaly, a zotavit se z té psychické a fyzické únavy. Myslím, že přístup nebyl dnes dobrý, ale přesto jsme si vytvořili spoustu příležitostí ke skórování."

"Některé týmy před námi měly více času na trénování a přípravu na své zápasy, ale i my teď budeme mít takovou pozici a chceme ji co nejlépe využít. Je mnoho týmů, které bojují o vrchol tabulky a bude to fascinující sezóna."

V prvním poločase došlo ke kontroverzi, když se zdálo, že Andrea Ranocchia jasně podrazil Andreu Belottiho, ale VAR nezasáhl a ani nenavrhl kontrolu na hřišti. Inzaghi to viděl poprvé až ve studiu. „Vidím nohu a pak míč, rozhodčí je přímo tam. Mohl to zhodnotit. Už jsme nějaké pokuty a tresty za protesty proti rozhodnutím rozhodčích dostali, byl jsem suspendován, takže to zhodnocení nechám na jiných."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

81x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy