Inzaghi: Tlak jsem před zápasem necítil

04/04/22 - Nerazzurri v roce 2022 v Serií A venku ještě nevyhráli, ale touto první ligovou výhrou v Turíně od listopadu 2012 tuto negativní sérii prolomili. Touto výhrou se znovu dramatizuje napínavý závod o Scudetto, protože AC Milán, který zítra hraje proti Boloni, a Neapol mají 66 bodů, Inter 63 a má zápas k dobru.

"Je to pro nás zásadní krok. Stíháme Milán a Neapol, víme, že jsme v poslední době ztratili body, ale pokusíme se je během zbývajících osmi zápasů získat zpět," řekl Inzaghi pro DAZN. "Necítil jsem tlak, protože upřímně řečeno, v této fázi si vedeme lépe, než jsem očekával, pokud jde o výsledky, výkony a trofeje. V poslední době nám chyběli někteří důležití hráči, což jsou věci, o kterých by se v jiných klubech mluvilo, zatímco u nás se diskutovalo o taktice. Pamatuji si, co se říkalo na začátku sezony a také si vím, že Inter nevyhrál na Juventus Stadium už 11 let."

Ředitel Interu Beppe Marotta před zápasem pro DAZN uvedl, že Inzaghiho budoucnost není bez ohledu na dnešní večerní výsledek ohrožena. "Mám dvouletou smlouvu, klub už mě požádal o její prodloužení, ale já jsem je požádal, aby počkali do konce sezony. Podle mého názoru mají smlouvy jen takovou hodnotu," prozradil trenér. "Víme, že sedm měsíců práce zastínily remízy s Janovem, Turínem a Fiorentinou. Cítím důvěru klubu, hráčů i fanoušků."

"Zřejmě jsme lidi šest nebo sedm měsíců tak bavili, že se rozmazlili a museli začít kritizovat. Já už naštěstí dokážu rozlišovat mezi konstruktivní kritikou a tou, která vznikla z jiných důvodů."

Inzaghi byl dotázán na penaltu, která byla nařízena po přezkoumání VAR, a na rozhodnutí o jejím opakování kvůli zákroku. "Byla to penalta a napoprvé měla být prostě ponechána jako gól, protože k žádnému faulu Calhanoglua nedošlo. "Podobnou situaci jsme měli i při posledním zápase s Juve na San Siru, navíc jsem byl vyloučen za odhození kabátu. Remízu jsem přijal a zůstal jsem v klidu."

Nakonec byl Inzaghi dotázán, čím Juve způsobilo Interu největší problémy, ale jeho odpověď byla sebevědomá. "Dnes jsme neměli mnoho potíží. Vzpomínám si, že Juve v prvním poločase trefilo břevno po faulu na Handanoviče. Zakaria měl náběh a trefil břevno, ale moji kluci většinu nebezpečí zažehnali."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

70x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy