Inzaghi: Skvělý týmový duch

10/09/22 - Nerazzurri se po porážkách s Laziem, Milánem a Bayernem Mnichov ocitli v krizové situaci a v poločase se rozhodně nemohli cítit nejlépe, když nedokázali ani jednou vystřelit na bránu soupeře! Poté, co Samir Handanovič předvedl několik bravurních zákroků, získal tým zpět sebedůvěru a v 89. minutě strhl vítězství na svou stranu, když Nicolo Barella přeloboval obranu a Marcelo Brozovič z pěti metrů sklepl míč za záda brankáře. Díky tomuto výsledku Inter přeskočil Turín v tabulce Serie A a má 12 bodů.

"Je to velmi důležité vítězství, chtěli jsme ho za každou cenu, bojovali jsme jako tým proti soupeři, proti kterému se hraje velmi špatně. Věděli jsme, že dnes budeme muset dřít, naši fanoušci byli s námi až do konce. Líbila se mi bojovnost, protože takové zápasy je velmi, velmi důležité vyhrát," řekl Inzaghi pro DAZN.

"Chtěli jsme vyhrát, abychom se vrátili na vítěznou vlnu. Víme, že na nás je vždy vyvíjen tlak, abychom vyhráli, bohužel tento týden jsme nastoupili proti Bayernu Mnichov, který je nejlepší na světě, co se týče intenzity. Vidět tým pracovat společně za těžkých okolností, to je pro trenéra ta nejpříjemnější věc."

Výkon v prvním poločase byl napjatý, nesmělý a bezútěšný, bez jediné střely na branku, ale po přestávce Inter zabral. "Turín nám to velmi ztížil, zablokoval všechny volné uličky, takže jsme museli využívat brankáře, abychom dostali míč do pohybu. O poločase jsme si promluvili a věděli jsme, že musíme najít způsob, jak dostat míč k našim útočníkům."

Handanovič se vrátil do sestavy po dobrém výkonu Andreho Onany proti Bayernu Mnichov a vyznamenal se řadou důležitých zákroků. "Onana je brankář, o kterém jsem věděl, že je silný, ale když jsem ho viděl v tréninku, zjistil jsem, že je ještě lepší, než jsem si myslel. Přišel sem s vědomím, že Handanovič je naší první volbou, nyní se hodlám rozhodovat zápas od zápasu, stejně jako u hráčů v poli. Handanovič je brankář velkých kvalit, za ta léta v Interu to dokázal, a my víme, že náhradníci mohou být v každém okamžiku sezony rozhodující."

Snímá toto vítězství z ramen Interu tíhu a setřásá ze sebe část tlaku, pod který se dostal? "Je jasné, že výhry zvyšují sebevědomí. Vyhráli jsme čtyři ze šesti zápasů, máme 12 bodů, ale zlepšujeme se jako jednotlivci i jako tým. Když nejste tým, tak takové zápasy nevyhráváte."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

132x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy