Inzaghi: Odveta proti AC bude jedním z nejdůležitějších v historii

15/05/23 - Novinářům řekl: "Jako trenér přistupuji ke každému zápasu stejně. Víme, že zítra je to jeden z nejdůležitějších zápasů v historii Interu. Zítra víme, že máme zaslouženou výhodu, ale musíme zápas nejen zvládnout, budeme muset hrát způsobem Interu, s vědomím, že máme silný tým."

Inzaghi byl také dotázán, zda si někdy představoval, že bude na pokraji finále Ligy mistrů, když byli Nerazzurri v srpnu nalosováni do skupiny s Bayernem Mnichov a Barcelonou.

Na to odpověděl: "Ano: "Když v srpnu přišlo losování, bylo tam trochu zklamání, neměli jsme moc štěstí, ale zároveň jsem tehdy řekl svému štábu a hráčům, že ani Barça a Bayern nebyli šťastní. Zítra to bude důležitý krok."

"O zítřku nepochybuji, fanoušci s námi vždycky byli v dobrých i špatných časech."

Jeden z novinářů navrhl, že Inzaghimu by se mělo dostat většího respektu za to, že dovedl Inter do semifinále LM a také do finále Coppa Italia.

"Děkuji vám," odpověděl, než pokračoval: "Naštěstí já i můj tým čteme a posloucháme jen velmi málo, ale vím o všem, co se píše. Mým velkým štěstím a také štěstím mého štábu je, že málo posloucháme a málo čteme. Někdy se jako trenéři musíme rozhodovat, děláme to každý den. Někdy máte štěstí a někdy ne. Je to naše práce a to je to, co vyžaduje."

"Víme, že jsme 90 minut od uskutečnění našeho snu. Díky nim jsme ve finále Italského poháru. Během přestávky jsme pracovali velmi dobře, i když jsme měli některé hráče mimo hru kvůli mistrovství světa: v této fázi jsme pracovali velmi tvrdě. Před pěti zápasy jsme byli odepsaní i v lize, ale teď už myslíme jen na zítřek. Víme, s kým se utkáme, ale také víme, že máme výbornou formu. Jsme připraveni na zápas takového rozsahu, už jsme jím prošli s velmi silným týmem jako je Benfica, a i když to nebylo derby, výsledek byl vynikající."

Inzaghi byl také plný chvály na adresu Romelua Lukakua, který zase nabírá formu, po nesmírně neúspěšném prvním půlroce svého hostování z Chelsea.

"Znáte ho, víte, co dokáže. To jsme v průběhu roku očekávali, bohužel se stalo něco nečekaného jak pro něj, tak pro Brozoviče, který nám na mnoho měsíců vzal dva nepostradatelné hráče. Ale to, co vidíte teď, je Lukaku, který k poslednímu měsíci přistoupil tím nejlepším možným způsobem."

Výkop utkání na San Siru je naplánován na úterý večer ve 21.00.

Zdroj: FB/Serie A CZ/SK - Lukáš Rosa

78x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy