Bastoni: Jsme velmi silní, jen potřebujeme zlepšit mentalitu

25/05/23 - "Je vždy příjemné vyhrát trofej poté, co se na vás sneslo tolik kritiky. Bylo důležité dnes vyhrát. Teď nás čeká zápas s Atalantou, který bude důležitý pro postup do Ligy mistrů, a pak se budeme soustředit na pokračování příběhu," řekl italský obránce po výhře Interu 2-1 nad Fiorentinou ve finále poháru.

"Vždycky jsem říkal, že jsem tu šťastný, nikdy jsem se neschovával. S klubem jsme na stejné vlně, ještě to není hotové, ale opravdu si myslím, že tu budu pokračovat," řekl Bastoni k možnému prodloužení smlouvy.

Obránce byl dotázán, jak se na tato pohárová finále připravuje trenér Simone Inzaghi. "Naším letošním handicapem byla střetnutí s menšími týmy, je to mentální problém, který budeme muset vyřešit, pokud chceme příští rok bojovat o titul. Toto je silný tým, který, když jsme v dobré formě, dokáže dostat do potíží kohokoli."

Hovořil o tom, kde nastal v této sezoně zlomový okamžik týmu. "Uvnitř šatny byla vždy velká transparentnost, několikrát jsme se sešli, abychom vymysleli, jak řešit problémy. Když jsme se vrátili k tomu, abychom bojovali jeden za druhého, přišel zlom: jsme šatna pro opravdové chlapy, to je důležitější než cokoli jiného."

Na závěr byl Bastoni dotázán, co musí Inter před finále Ligy mistrů s Manchesterem City zlepšit. "Určitě přístup. Derby v prvním utkání jsme vyhráli díky tomu, že jsme k zápasu přistoupili dobře. Vítězství je pro nás život, dodává nám životní sílu. Bylo pro nás důležité dnes vyhrát pro další zápasy. Už se těšíme na sobotu a pak na finále Ligy mistrů."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

64x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy