Review: Fiorentina - Inter 1:2

25/05/23 - Zápas sa pritom pre Inter nezačal najlepšie. Už po 2 a pol minúte hry sa otvoril priestor na ľavom krídle Violy, Ikone s dávkou šťastia poslal pomedzi nohy Darmiana prihrávku za chrbát obrany a hoci sa Handanovič v bráne presunul a na loptu si siahol, strela N.Gonzaleza skončila v sieti.

Nerazzurri ostali pokojní, vyrovnanie mohlo prísť takmer okamžite, no po narážačke Džeka s Dumfriesom skončila strela bosnianského útočníka po bloku obrancu, tesne vedľa.

Následne sa dostal 37-ročný útočník do ešte väčšej príležitosti, keď spolu s Lautarom vyhrali obaja útočníci svoje mikrosúboje s obranou no Džeko v "nájazde" sám na brankára prestrelil bránu.

Hoci Fiorentina nehrala zle, obrana včera opäť nestála na pevných nohách. Trest prišiel v 29.minúte, keď Brozovič jednoduchou kolmicou našiel za obranou Lautara Martineza. "El Toro" nekompromisne zakončil povedľa brankára a gólom číslo 100 v drese Interu, vyrovnal na 1:1.

O osem minút neskôr šiel favorit do vedenia. Odrazenú loptu poslal jemným centrom späť do vápna Barella a Lautaro šikovným volejom otočil zápas v prospech Interu.

Druhý polčas veľa zaujímavých momentov nepriniesol. Zverenci S. Inzaghiho sa postupne stiahli do hlbšej defenzívy a nechali iniciatívu na súpera. Najväčšiu šancu mal Dimarco, ktorý dorážal loptu po tvrdej strele, ktorú vyslal Lukaku. Napokon sa však aj tak mával ofsajd.

Na druhej strane sa opäť prihlásil o slovo strelec úvodného gólu, Gonzalez "vyprášil" Handanovičovi rukavice ale kapitán Interu loptu vyrazil mimo brány.

Protiútoky do otvorenej obrany Violy pribúdali, po peknej individuálnej akcii, ktorú predviedol Lukaku na pravom krídle bola pred Gosensom prázdna brána no v poslednom momente mu v zakončení zabránil obranca Dodo.

Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal potom L.Jovic. Srbský útočník si pekne položil Darmiana no veterán v bráne Interu skvelým zákrokom strelu zastavil.

Ten istý hráč mohol skórovať aj hlavou, v dobrej pozícii však mieril nepresne.

S kúskom irónie povedané, dohrával Inter od 83.minúty bez dvoch hráčov... Po striedaniach, ktorými sa zrejme rozhodol Inzaghi zdvihnúť fanúšikom adrenalín, prišli na ihrisko neviditeľní a zbytoční Gagliardini s Correom. Aj napriek tomu sa však skóre už nemenilo a Samir Handanovič mohol ako kapitán zdvihnúť nad hlavu piatu trofej za posledné 4 roky.

V individuálnom hodnotení sa právom stal mužom zápasu strelec dvoch gólov, Lautaro Martinez (8 z 10). Nadštandardné výkony predviedli Hakan Calhanoglu a striedajúci S. de Vrij (7). Najslabšími článkami hry boli tentokrát Dimarco (5,5 napriek aktívnemu pressingu), Džeko (zahodené príležitosti min.na dva góly) a Handanovič (5, napriek pár dobrým zákrokom na ňom bolo cítiť vek aj menšiu hernú prax).

Neúspešný finalista, Fiorentina sa predstaví najbližšie v rámci Serie A na domácom trávniku proti AS Rím (27.5. o 18:00). Inter hostí v rovnaký deň od 20:45 na štadióne G.Meazzu v dôležitom derby Atalantu Bergamo.

Autor: Michal Petrenka

Zdroj: michal_petrenka_sport