Inzaghi chválí Simeoneho i celé Atletico

20/02/24 - Inter je v Serii A na čele tabulky a může si dovolit trochu více se soustředit na své závazky v Evropě, neboť má devítibodový náskok před Juventusem a ještě zápas k dobru. Scudetto je jediným významným pohárem v Itálii, které Inzaghimu stále uniká.

Inzaghi na tiskové konferenci nejprve hovořil o kvalitách Diega Simeoneho a jeho působení v Atlétiku: "Jistě, zítra bude radost vidět Diega znovu jako soupeře. Byl to skvělý spoluhráč, vyhráli jsme spolu v Římě v Laziu, pak odešel do Atlética, ale nikdy jsme se neztratili z dohledu. Bylo jasné, že se z něj stane skvělý trenér, stačí se podívat, co dokázal za 13 let v Atléticu Madrid. Hodně toho vyhrál a kromě toho je radost se na jeho hru dívat."

"Víme, co jsme dokázali loni, zažili jsme společně s naším klubem a našimi fantastickými fanoušky kouzelné noci. Rádi bychom to zopakovali, víme ale, že existují skvělé týmy, které mají stejné ambice jako Inter," řekl Inzaghi.

"Zítra večer nás čeká soupeř absolutní kvality, velmi dobrý tým. V posledních zápasech Atletico vystřídalo 22-23 hráčů a nemělo to vliv. Je to výborné mužstvo, které Diego velmi dobře trénuje, bude to pro nás velmi složitý zápas, ale budeme hrát skvěle. Zítra nás čeká první část 180minutového zápasu, navíc u nás doma, víme, že tam bude úžasná atmosféra a bude se nám skvěle hrát. Budeme potřebovat ukázat ten pravý Inter."

Italský trenér se vyjádřil i ke svému očekávání od Atlética. "Předpovídat, co se zítra večer stane, není snadné, když jsem viděl několik posledních zápasů Atlética, hodně se změnilo, viděl jsem zápas s Las Palmas a byli velmi agresivní. V Superpoháru neměli stejný přístup, předposlední zápas v Seville byli zase jiní. Je to tým, který mnohem více dribluje než v minulosti, mají hodně techniky a vynikající kvalitu hráčů. Nejsem si jistý, jaký to bude zápas, víme, že nás čeká skvělý tým s trenérem, který tomu dal skvělou mentalitu."

Inzaghi byl požádán, aby vysvětlil charakter svých změn v sestavách a zda se cítí více evropsky. "Vycházím z toho, co se stalo, z toho, co jsem dělal v Interu. Loni jsme si v posledních třech měsících vedli velmi dobře, když jsme střídali osm hráčů každé tři dny. Ale mám všechny hráče zdravé."

"Po AS Řím jsme měli šest dní práce a v posledních osmi zápasech jsme kromě superpoháru téměř vždy dokázali pracovat v klidu. Teď víme, že se to změní, protože budeme hrát za 72 hodin a všechno bude těžší a složitější."

"Co se týče ligy, před dvaceti dny jsme měli o bod méně. Teď jsme na devíti bodech před druhým, víme, že je velmi snadné, aby se vše změnilo. Zůstáváme velmi soustředění, nedíváme se moc dopředu, ale na zápas, který přijde. Teď budeme myslet na Atletico, pak na Lecce a doufat, že budeme mít co nejméně zraněných. Je jasné, že hrát každý týden je jednodušší, pro rekonvalescenci a zranění, kluci pracují dobře a jsou sledováni, čas od času musím dělat těžká rozhodnutí."

Inzaghi hovořil i o tom, zda lze zítřejší střetnutí s Atléticem přirovnat k nějakému předchozímu zápasu. "Mohl bych si vzpomenout na Porto v osmifinále minulého ročníku, velmi odhodlaný tým. Oba trenéři byli bývalí spoluhráči."

Trenér Interu se vyjádřil k tomu, co se mu na Simeonem a Atléticu líbí nejvíce. "Co se týče Simeoneho, už jsem to říkal, byl to skvělý spoluhráč a je to výborný trenér. Vím, jak je těžké zůstat v klubu mnoho let, stalo se mi to v Laziu, a doufám, že tady budu moci pokračovat, my trenéři jsme hodnoceni na základě výsledků. Simeone měl v Atléticu vynikající výsledky, nemluvím jen o charismatu a mentalitě, je to tým, který hraje fotbal, se zásadami, chce dominovat hře a hrát vynikající fotbal."

Inzaghi byl dotázán, zda by se mohl stát Simeoneho verzí Interu. "To je těžké, pochopil jsem to za ta léta v Laziu a teď tady v Interu. Za dvacet dní se názory na hráče a trenéry rychle mění. Je zbytečné příliš přemýšlet, musíte pracovat na principech, s těmito kluky, kteří vždycky nasadí úsměv. Šest měsíců jsme zvládli nejlépe, jak jsme mohli, ale nejdůležitější jsou tyhle tři, které jsou před námi."

Trenér Nerazzurri se vyjádřil i k tomu, zda jsou jeho hráči favority, či nikoliv. "Viděli jsme to v posledních letech, jeden moment může všechno změnit, vzpomínám na odvetu proti Liverpoolu před dvěma lety, kdy nám vyloučili hráče. Zdálo se, že dominujeme..."

"Pak finále proti City, hráli jsme velmi dobře a byli jsme blízko... Bude to krásný zápas, ve kterém se utkají dva týmy, které budou hrát o postup do čtvrtfinále."

Italský kouč se dotkl toho, jak týmu pomáhá bodový polštář v čele. "Ne příliš, pomáhá to postupu. Musíme pokračovat s vědomím, že do konce zbývá obrovské množství zápasů. Máme za sebou výbornou sérii 25 zápasů, před Rijádem jsme v lize ztráceli bod a nyní máme slušný náskok. Všechno jde velmi rychle, musíme být soustředění, i když spíme, nebezpečí je za rohem a v tomto případě je to Atletico, nemusím je představovat, protože víme, jaký je to tým."

Inzaghi byl dotázán, jak se mu daří vypadat tak mladě navzdory stresu, který práce přináší. "Řekněme, že je to hezké... Být v tomto klimatu, který dýcháme společně s klubem, hráči, zaměstnanci, fanoušky. O trenérovi, který umí dýchat, sní každý trenér. Víme, že jsme denně posuzováni, pak jsou chvíle, kdy jste nejlepší na světě, a jiné, kdy jste poslední. Musíte se vždy snažit pracovat co nejlépe."

Vyjádřil se i ke svým plánům ohledně základní sestavy. "Dnes jsou kluci, ti, kteří nastoupili na hřiště, v pořádku. Všech dvacet chce hrát, včetně Stankoviče, zítra budu muset rozhodnout, stejně jako před zápasem se Salernitanou."

Sedmačtyřicetiletý trenér hovořil o tom, zda se Inter může ještě zlepšit. "Vždycky je tam nějaká rezerva, v každém zápase... Když vyhrajete, analyzujete zápas s větší radostí, s větší chutí. Po každém zápase probíhá pečlivá a spravedlivá analýza. Analyzovali jsme zápas v Římě i ten se Salernitanou, kreslili jsme si nápady."

Byl dotázán, co musí Alexis Sanchez udělat, aby hrál více. "Řekl jsem to už v pátek po Salernitaně. Thuram a Lautaro momentálně hrají více, ale jsem s nimi spokojený, stejně jako s Arnautovičem a Sanchezem, kteří odvádějí výbornou práci. To znamená trénovat tím nejlepším způsobem, být vždy aktivní s mužstvem a vždy podat skvělou ruku, když je povolán do akce. Sanchez vstřelil Salcburku zásadní gól, v neděli v Římě nastartoval tah na Arnautoviče, kde jsme zápas uzavřeli gólem Bastoniho."

"Musí takhle pokračovat, pro mě jsou velmi cenní, možná si jiní myslí, že ne, ale pro mě mají za sebou zatím výborný půlrok."

"Každý trenér hraje fotbal po svém. Cholo je trenér, ke kterému jsem vždy s velkým zájmem vzhlížel, protože je to vynikající trenér a člověk, kterého si velmi vážím. Letos jsem viděl, jak dělá ultra ofenzivní presink, jak velmi dobře využívá své hráče uvnitř hřiště a hraje velmi dobrý fotbal. Pak vám v tuto chvíli nemohu říct, jaký zápas zítra večer přijde."

"Ale Atletico, podle toho, co jsme letos viděli, hraje výborný fotbal a dosahuje výsledků i když hraje proti soupeřům jako Real Madrid a Barcelona."

Na závěr se Inzaghi vyjádřil k rozdílům mezi přípravou na zápas ve skupině Ligy mistrů a na vyřazovací část. "No, je jasné, že bylo ještě více času na prostudování soupeře. Víme o síle Atlética, oproti zápasům ve skupinové fázi jsme tentokrát měli dva a půl měsíce, víme, jakému týmu budeme čelit, intenzivnímu a fyzicky velmi kvalitnímu. Mají velmi, velmi široký kádr, očekávám, že všichni hráči budou schopni přispět svým dílem. Diego může vybrat nejlepší jedenáctku."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

74x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy