Ibrahimovič poděkoval spoluhráčům

Ibra

25/05/09 - Už jistý Mistr Itálie Inter prohrál v předposledním kole v Cagliari 2:1. Jedinou jeho branku vstřelil Zlatan Ibrahimovič a dorovnal tak 23 branek Marca Di Vaia v tabulce střelců Serie A.

2-1


FOTOGALERIE


VIDEO

"Jsem šťastný, že jsem skóroval, ale ještě šťastnější, že celý tým hrál pro mě," nechal se slyšet Zlatan Ibrahimovič. "Všem jsem poděkoval a budu rád, pokud budu nejlepším střelcem, ale pokud se tak nestane, tak všechno bude také v pohodě." Za oběma hráči je nyní útočník FC Janov a budoucí posila Interu Diego Milito. V neděli se trefil dvakrát a na kontě má o jednu branku méně. "Je to hráč, který si vede velmi dobře. Nevím, jestli už podepsal s Interem smlouvu, ale pokud ano, budeme všichni velmi rádi," řekl švédský útočník. Jaký je rozdíl mezi touto a minulou sezonou? "Cítím se víc kompletní. Na zlepšení tvrdě pracuji každý den, spoluhráči mi pomáhají, vyrostl jsem jak na hřišti tak mimo něj."

Javier Zanetti si myslí, že remíza by byla spravedlivější. "Byl to velmi vyrovnaný zápas. Na druhý gól Cagliari jsem dokázali reagovat, ale vyrovnání nepřišlo. Ano, je pravda, že hrajeme pro Ibrahimoviče. Chceme mu pomoct stát se nejlepším střelcem. Doufejme, že příští neděli Di Vaia předhoní. Moje zahozená šance? Vzpomněl jsem si, že máme hrát na Ibru, tak jsem nevystřelil," zavtipkoval kapitán.

Po šesti startech v Evropě a Italském poháru se Francesco Bolzoni konečně dočkal i startu v Serii A. Svou premiéru si odbyl po vystřídání Cristiana Chivu v druhém poločasu. "Jsem potěšen, když slyším trenérova slova," řekl dvacetiletý záložník po té, co ho Mourinho chválil za fantastický přístup. "Teď se uvidí, jak to půjde v týdnu, protože musím na operaci. Debut bylo ocenění. Pracoval jsem tvrdě celou sezonu a myslím, že z toho důvodu se rozhodl trenér mě nechat hrát, přestože jsem byl zraněný. Jsem velmi vzrušený. Skutečně jsem moc chtěl dnes hrát. Bylo to jiné než v poháru nebo Lize mistrů," řekl Bolzoni. "Moc jsem toho od března kvůli zranění nenatrénoval. Byla to nešťastná sezona, doufám, že ta příští bude lepší. Děkuji Mourinhovi za rady a spoluhráčům za každodenní pomoc v tréninku."

"Je lehké vysvětlil, proč jsme nasbírali méně bodů než v první polovině soutěže," řekl José Mourinho. "Ke konci máme mnoho problémů, zraněných a přišla fyzická i psychická únava. Čtyřikrát jsme prohráli ale jen na jednu porážku je dobré zapomenout, je to ta s Milánem. V Bergamu jsme byli unavení a v Neapoli již téměř jistí mistři. Naštěstí pro nás je liga maratón, který oceňuje týmy, které nasbírali co nejvíc bodů za celou sezonu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

234x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy