Zanetti: Jeden šampion odchází, druhý přichází

25/07/09 - Zanetti

25/07/08 - Kapitán Nerazzurri Javier Zanetti se těší na novou sezónu v černomodrých barvách - již svou patnáctou. Il Capitano byl hostem programu One to One kanálu Inter Channel.

Javier, jste zpátky ve skvělé kondici, v lepší kondici než většina vašich spoluhráčů. Spoluhráči, když vás viděli, řekli, že by chtěli příští rok trávit dovolenou s vámi...

(směje se) "Jsem rád, že jsem zase zpět. Myslím, že nový ročník bude velmi důležitý. Pracujeme tvrdě a správným způsobem, abychom byli ve formě v zápasech, kde o něco jde.

Už jste někdy byl v Americe?

"Ano, byl jsem na dovolené v New Yorku, strávil jsem i dva dny na Miami a užil jsem si to."

Jak vidí Argentinec žijící v Itálii Ameriku?

"Myslím, že je to země, kterou stojí za to vidět. Týden v New Yorku s rodinou mi pomohl poznat město, o kterém každý mluví. Je to město, které je ale velmi odlišné od toho, jak je popisováno. Opravdu mám New York rád, ale co mám nejraději, je způsob, jakým vedle sebe žijí Američané a Jihoameričané potažmo Italové."

Výměna Zlatana Ibrahimoviče a Samuela Eto´a ještě není oficiální, ale jaký je váš názor jako kapitána na celou věc?

"Je to jistě velmi závažná výměna. Mluvíme o dvou skvělých šampionech, protože Ibra, který toho s námi hodně vyhrál a hodně toho pro nás odvedl, odchází a jiný šampion, který dokázal to samé jinde, přichází. Mluvíme o dvou super útočnících a doufám, že Eto´o, jestliže přijde, se tu v naší rodině usadí a začne s námi vyhrávat."

Jak vítáte hráče, kteří přestupují do Interu?

"Jestliže se bavíme o Eto´ovi, můžu říci, že je to zkušený fotbalista a to je věc, která dělá vše jednodušším. Sám si uvědomí, co znamená hrát za Inter, jaký je klubový duch, jak se chováme a co od nás chce prezident Moratti. Nastávají situace, že nový příchozí musí projít zkouškou, poznat, jak to tu chodí, a pochopit, co znamená žít pro Inter. Je to velký klub s bohatou historií a myslím, že všichni hráči, kteří přijdou, si to brzy uvědomí, a budou hrát tak, aby pomohli udržovat vítěznou tradici."

Jak se vaši spoluhráči dozvídají o stavu, v jakém je zrovna ona výměna Zlatan - Eto´o, a co si o ní myslíte?

"Zopakuji, co jsem již řekl: Prezident Moratti vždy pro klub velice tvrdě pracoval, aby se věci hnuly kupředu a klub byl silnější. V klubu je mnoho skvělých hráčů a to je to, na co jsme pyšní. Vímě, že tato výměna je další snahou klubu o posun kupředu, takže nemůžeme říci STOP, musíme jít svou cestou. Musíme si vést lépe a lépe."

Jste na jedné z největších univerzit na světě. Jak moc byste si přál být studentem?

"Moc. Studium na univerzitě vám pomáhá objevovat nové věci, což vám pomůže v osobním růstu, v rozvoji osobnosti. Mluvíme o jedné z nejprestižnějších univerzit na světě. Kdo by tu nechtěl studovat?"

Všichni říkají, že Javier Zanetti je vzorem pro mladé fotbalisty, ale my tvrdíme, že jedno z vašich tajemství je, že vám mladí dodávají energii...

"Ano. Být s mladými kluky vám dodává pocit mládí a pocit, že žijete. Rád se s nimi bavím a myslím, že jediný možný zůsob, jak spolu v práci vycházet je užívat si to, protože jinak se to stane všedním. Často jsme pod tlakem, takže se musíme naučit, jak si odpočinout, když zrovna můžeme."

Kdo z vašich spoluhráčů je nejčastějším terčem vtípků?

(směje se) "Muntari kvůli svým vlasům a také Mario, protože je velice tvrdohlavý."

Kdo je nejvíce na tyto vtipy citlivý? Kdo si to nejvíce bere?

"Nikdo. To je velká výhoda party. Každý, kdo je terčem vtipů, je vždy přijme."

Milito? Jste naladěni na stejnou notu, ano?

"Je to velký hráč, nejen na hřišti. Proslavil se, víme, co umí a minulý rok to ukázal v Janově. On opravdu chce ukázat, co je v něm, chce se ukázat ve velkém klubu a touží chytit tuto příležitost za pačesy, neboť přišla v pravý čas. Myslím, že ho čekají velké věci, neboť si je zaslouží za to, co udělal během své kariéry, aby se dostal tam, kde je teď."

Bude hrát Inter se třemi útočníky?

"Nevím. To je téma pro kouče, ale hlavní věcí pro tým je schopnost hrát různými způsoby. Ne všechny týmy mají tuto schopnost a to je to, co nás činí silnějšími než jsou ti druzí."

Hrál byste radši příští sezónu v záloze nebo v obraně?

"To je to samé. Důležité je být zde. Na trávníku bude velká konkurence, ale důležité je být zde, ukázat, co umím, a být připraven, až mě bude tým potřebovat. Když to bude takto, bude to dobré."

Máte nějakou touhu?

"Abych měl stále pocit, že jsem užitečný, pokračovat stále v tomto týmu, vyhrávat, protože věřím, že tento klub si zaslouží daleko více úspěchů. A to, na co všichni čekáme: velká noc po finále Ligy Mistrů. To je to, co klub postrádá."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

383x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy