Mourinho: Bude to těžké, ale hráčům věřím

Mourinho

29/09/09 - "Respektuji Kazaň, věřím Interu." Takto by se dala shrnout pondělní tisková konference před dnešním duelem druhého kola základních skupin Ligy Mistrů. Na Centrálním stadionu hostí ruský mistr Rubin Kazaň italského mistra - milánský Inter už od 18:30.

V Kazani panuje napjatá nálada, fanoušci místního týmu očekávají v napětí večerní duel. "Chápu, co tento zápas znamená pro celé město," řekl Mourinho. "Tito lidé sledovali zápasy LM na svých televizích a nyní budou moci vidět zápas svého týmu v LM na vlastní oči na svém stadionu. Náš soupeř bude mít jistě velkou motivaci. Klima bude chladné, ale zápas bude mít náboj."

Mourinho neočekává od dnešního duelu žádnou procházku růžovým sadem, přestože Rubin neprožívá zrovna podařené fotbalové období. "Nebude to snadné. Pozorně jsme studovali hru Rubinu a nenecháme se ukolébat jejich posledními špatnými výsledky. Co je podstatné, je jejich týmový výkon v prvním zápase v Kyjevě, kde 75 minut na hřišti vládli a prohráli pouze, protože fotbal je sport, ve kterém se občas dějí překvapení."

"Naše taktika se nemění a očekávám, že Rubin bude hrát dynamický, rychlý a organizovaný fotbal. Naším prvním cílem je samozřejmě vítězství. Druhý cíl je neprohrát. Osud skupiny je v našich rukách. Máme tu tři utkání - toto proti Rubinu a pak dva proti Kyjevu, ze kterých musíme získat maximální počet bodů, abychom mohli jet do Barcelony v dobré pozici a mohli se kvalifikovat bez toho, abychom poslední zápas museli vyhrát."

Kdykoli Inter začíná svou pouť Ligou Mistrů, tak se vždy vzpomíná na šedesátá léta, kdy Nerazzurri tuto trofej zvedli naposledy. "Nejsem za to odpovědný, že Inter nezvítězil od roku 1965," řekl Mourinho. "Ale jsem odpovědný za to, že Inter nevyhrál loni. Po základní skupině jsme narazili na obhájce trofeje, se kterým jsme sehráli vyrovnaný duel. Před dvěma týdny jsme potkali zase obhájce, se kterým jsme remizovali. Byl to pro nás důležitý výsledek."

"Jestliže Inter přistoupí k tomuto zápasu stejně jako proti Barceloně a Manchesteru United, tak tady může zvítězit. Ale opakuji, soupeř má náš respekt a víme, že to nebude jednoduchý protivník."

Je Mourinho nervózní a nelíbí se mu v Itálii? "Ti, kteří říkají, že jsem nervózní, tak mě neznají. Líbí se mi v Itálii a v Interu. Je zřejmé, že Inter nemůže být v tuto chvíli perfektní, protože se tento tým teprve buduje. A během této výstavby jsem se musel obejít bez Cambiassa a teď bez Motty a Sneijdera. Dva z důležitých článků záložní řady. To je jistě nepříjemné, ale je to jen dočasné."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

210x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy