Nevídalý jev v Serii A: Quaresma na hřišti!

Inter

30/11/09 - Překvapivý tah udělal v sobotním zápase Interu s Fiorentinou José Mourinho, když od úvodních minut poslal na trávník opomíjeného Ricarda Quaresmu. Ten se ve většině soutěžních zápasů nedostával ani na lavičku náhradníků. Rozhodně nezklamal a trenér Mourinho tak má důvod k přemýšlení.

Quaresma se od příchodu z Porta do Itálie trápí. Může za to částečně i herní systém, který portugalský kouč na lavičce nerazzurri zvolil: 4-3-1-2 není pro křídelního hráče, kde hrají prim tři defenzivněji ladění záložníci v obvyklém složení Stankovič (Muntari, Thiago Motta), Cambiasso, Javier Zanetti, kteří podporují dva útočníky s předsunutým tvůrcem hry, rozhodně optimální. Stejnou věc pocítil i Brazilec Amantino Mancini.

S oběma hráči přitom Mourinho po svém příchodu do Interu počítal. Záhy však přešel z plánovaného rozestavení 4-3-3 na defenzivnější taktiku. Ta slavila úspěchy a tak nebyl důvod cokoli měnit.

Quaresma nastoupil již do nepodařeného zápasu proti hvězdné Barceloně, kde dříve působil, ale zvrátit nepříznivý stav se mu již nepodařilo. Včerejší zápas, kdy poprvé v letošní sezoně nastoupil portugalský hračička od prvních minut, dokázal, že Mourinho měl i přes „barcelonský kolaps“ důvodů k přemýšlení víc. Po tiskové konferenci pak Mourinho vysvětloval své pohnutky: „Jak mě ta možnost (nasadit Quaresmu, pozn. red.) napadla? Zkusil jsem ho v posledních minutách proti Barceloně, líbil se mi jeho výkon a přístup a řekl jsem si, že když s takovým elánem hraje za stavu 2:0 proti Barceloně, může hrát i proti Fiorentině. A nakonec skutečně odehrál velký zápas.“

Otázka, kterou se nyní zabývají média je, zda bude Mourinho stále preferovat Balotelliho před Quaresmou, který se po zákroku Cristiana Zanettiho musel předčasně odebrat ze hřiště: „Přemýšlel jsem o tom, ale když jsem se teď dozvěděl, že se Ricardo zranil, je na tom opět o něco lépe Mario, pokud se Quaresma neuzdraví.“

Mourinho byl také značně rozhořčen, když se dozvěděl, že je Quaresma zraněn až od médií: „Vystřídal jsem Quaresmu, protože jsem si myslel, že má křeče, ale nic jsem nevěděl o nataženém svalu. Možná by se lékaři měli příště obrátit nejdřív na mě a pak až na média, ale bohužel taková je organizace v Interu…“

Mario Balotelli, obrovský talent italského fotbalu tentokrát nebyl ani na lavičce náhradníků. „Mario nebyl zařazen na soupisku z taktických důvodů, nikoli disciplinárních. Dal jsem důvěru jiným hráčům a zítra bude trénovat s Primaverou (juniorka, pozn. red.), protože dnes nehrál. Ale to samé platí i pro Arnautoviče. Žádný trest to není a v úterý se normálně připojí k týmu,“ ujišťoval José Mourinho překvapené novináře.

Autor: Matouš Kostlivý

Zdroj: fcinternews.it

495x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy