Stankovič: Fanoušci nás musí neustále podporovat

Stankovic

30/11/09 - José Mourinho své hráče v interview pro Sky Sport Italia za jejich výkon proti "Fialkám" pochválil.

"Viděli jsme na trávníku Inter beze strachu po porážce od Barcy, viděli jsme Inter, který odehrál důležitý zápas proti těžkému soupeři. Náš soupeř měl skvělou příležitost ke skórování v poslední desetiminutovce tohoto zápasu, ale do této doby byl Inter lepším týmem, Samuelovi se podařilo vstřelit gól, který ovšem nebyl uznán. Poté jsme vstřelili gól, vyhráli jsme a vyhráli jsme zaslouženě."

Inter - Fiorentina a v základní sestavě překvapení - Ricardo Quaresma. "Se svými hráči jednám stejně jako se chovám po zápasech. Když jsem vyhrál v Kyjevě, každý říkal, že jsem nejlepší, nevěřil jsem tomu a stejně tak jsem nevěřil tomu, co o mě říkali po porážce v Barceloně. Nikdy jsem neříkal, že je Quaresma propadák, ale stejně tak si nemyslím, že je nejlepší hráč na světě. Odehrál skvělý zápas, ukázal hodně agresivity, ale v posledních patnácti minutách měl křeče, což je normální. Nerad to dělám, ale je správné, že o něm mluvíte a o faktu, že byl dnes velmi dobrý."

"Milito? Jsou aspekty, které jsou důležitější než střílení branek, jako serióznost, profesionalita. Dnes, například Eto´o spálil šanci, kdy měl před sebou jen Freye, ale jsem s ním spokojený a šťastný, protože tým vyhrál, a on není smutný, přestože se netrefil. Dnes jsem spokojený se všemi třemi útočníky."

Mario Balotelli sledoval utkání pouze z tribuny, Mourinho vysvětluje proč. "Myslím, že když tým hraje, pracuje a vyhraje tak jako dnes, tak je to nedostatek respektu mluvit o hráči, který ani nebyl na trávníku. Nemusím tu ospravedlňovat své rozhodnutí. Je pro mě další možností, tým vyhrál a já jsem opět ten dobrý... Mnoho lidí o mě napsalo, že končím, a už našlo za mě dvě tři náhrady. Nerozumím, proč se tolik bavíte o Mariovi. Na lavičce byli dva mistři světa - Patrick Vieira a Marco Materazzi - ale o nich jsem nemluvil."

Thiago Motta, Muntari a Stankovič se obešli bez žlutého napomenutí a na Juventus budou připraveni. "Nebyli žlutí, protože nespáchali žádné fauly, ani slovní. To dělá jen jeden hráč."

"Inter hrál fantasticky a tuto chválu by si zasloužil, i kdyby nevyhrál. Že nehrál Mario, to bylo technické rozhodnutí a nechci se o něm bavit. Tým Maria nepostrádal. Když máme dva mistry světa na lavičce, proč bych nemohl poslat Balotelliho na tribunu."

Esteban Cambiasso chválí výkon svých spoluhráčů proti Fiorentině. "Odehráli jsme skvělý zápas. Vítězství jsme si zasloužili. Věřili jsme, že můžeme uspět a to se nám podařilo."

Diego Milito se opět trefil a nabírá kurs směrem k trofeji pro nejlepšího střelce letošního ročníku Serie A. V závěru zápasu byl Il Principe faulován Comottem a penaltu s přehledem proměnil, když poslal gólmana na opačnou stranu. "Byl to jasný faul. Jsem potěšený, protože jsme odehráli skvělý zápas. Možná jsme si ten gól zasloužili dříve, ale získat tři body bylo důležité."

Dejan Stankovič byl Sky Sport Italia vyhlášen Mužem zápasu. "Dnes bylo důležité zvítězit, stále jsem nestrávil tu porážku od Barcelony," řekl srbský záložník.

"Potřebovali jsme zareagovat a zareagovali jsme. Měli jsme čtyři pět šancí a na 100% jsme si vítězství zasloužili. Jsme zpět na dobré cestě. Do vánoční přestávky nás čeká pět zápasů a jeden důležitější než druhý."

"Jsem šťastný za Quaresmu. Neměl to jednoduché, ale dnes ukázal chuť a kuráž, a vedl si velice dobře."

"Fanouškům bych chtěl říci, že můžeme čas od času prohrát, ale musí nás stále podporovat, protože my jejich pomoc potřebujeme."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

334x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy