Mourinho: Svým hráčům věřím

Mourinho

05/12/09 - Inter Milán dnes večer čeká zápas, který přitahuje značnou pozornost nejen v Itálii, ale i za hranicemi Apeninského poloostrova. "Význam zápasu Juventus - Inter? Minulý rok jsem si uvědomil, jak je to důležitý zápas, ale myslím, že mít trenéra, který je trochu stranou těchto emocí je pro jeho tým užitečné," řekl José Mourinho na předzápasové konferenci.

"Juventus nás požádal, abychom před zápasem nechali věci vychladnout. Nechceme přilévat olej do ohně, nejlepším možný způsob je neříkat nic a nedávat tak novinářům prostor k tomu, aby vytvářeli kontroverze. Nevidím jediný důvod, proč by měl být dnešní zápas něčím jiným než jen fotbalovým zápasem. Nejsem Ital, nenarodil jsem se s tou rivalitou mezi těmito dvěma kluby. Jistěže to je důležitý zápas, s historickou tradicí, ale je to jen zápas, který nám může zajistit tři body, ty samé tři body, jako jsme získali s Fiorentinou a ztratili se Sampdorií."

Mourinho neočekává bojácný Juventus. "Budou namotivovaní. Je to zkušený tým, mají hráče, kteří si již prošli mnoha obtížnými situacemi, takže si nemyslím, že budou pod nějakým velkým tlakem. Liga není před koncem nikdy rozhodnutá, ale víme, že budeme i po tomto zápase v čele tabulky, což ovšem naši motivaci a chuť vůbec nesnižuje."

Podle Mourinha již novináři vědí dost, aby si mohli dát dohromady základní 11 jeho týmu. "Již víte, jak bude Inter hrát. Řeknu vám pravdu. Když zjistím, že dveře vašeho domu jsou otevřené, tak na vás nejdříve zavolám. Každopádně vám nebudu strkat hlavu mezi dveře. Všechno je otevřené. Víte, kteří hráči budou hrát. Nevíte, ale co svým hráčům před zápasem řeknu."

Jedinou absencí Mourinhova celku je před Bianconeri Wesley Sneijder. Mario Balotelli je v nominaci zpět. "Nezajímám se, jestli bude ve středu hrát Ligu Mistrů (Sneijder). V tuto chvíli myslím na hráče, kteří budou k dispozici dnes a těm věřím." Inter bohužel neuspěl s odvoláním proti dvojzápasovému trestu Maicona. Brazilec tak dnešní duel vynechá, přestože byl na něj nominován.

Poslední otázka byla, aby Mourinho řekl jméno některého hráče soupeře, kterého má nejraději. "Nikoho. Když se mě zeptáte zítra, tak vám to řeknu. Ale ne dnes."

Nominace

1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni - 2 Ivan Ramiro Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu - 5 Dejan Stankovic, 8 Thiago Motta, 11 Sulley Muntari, 14 Patrick Vieira, 15 Rene Krhin, 19 Esteban Cambiasso, 30 Mancini - 9 Samuel Eto'o, 18 David Suazo, 22 Diego Milito, 45 Mario Balotelli.

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

328x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy