Benitez: Jsem optimista

Benitez

23/11/10 - "Zítra to bude pro nás důležitý zápas, protože v případě vítězství se kvalifikujeme dál. A my dál chceme, je to na nás. Jako vždy," tvrdí Rafael Benitez. Ve středu od obvyklých 20:45 hostí Inter v 5. kole základních skupin Twente. První duel v zemi tulipánů dopadl smírně 2:2.

"Tento zápas může být prvním z mnoha vítězných utkání. Tak to zítra vidím. Jsem optimista. Zítřejší zápas je důležitý pro klub a pro všechny z nás. Tým je jednotný, hráči pracují, takže můžeme vyhrát. Všichni čekáme, až se vrátí zranění. Věříme. Pořád můžeme vyhrát hodně a naše cíle se nemění," pokračuje Benitez a zároveň odmítá zvěsti o rozhádaném týmu.

"Pohybuji ve fotbale 25 let a za tu dobu jsem pracoval s mnoho vítěznými týmy jako Valencia, Liverpool a nyní Inter. Věcem rozumím. Pro mě je toto jednotný tým. Hráči tomu dávají 100% a vím, že to fanoušci také vědí. Ti, kteří nám budou fandit zítra, to také vědí."

Zástupci dánských médií se zajímali o pokles formy Wesleyho Sneijdera. "Wesley hrál hodně, 64 zápasů za rok, není to lehké, ale čekám od něj skvělý výkon." Pozornost se následně obrátila na Thiaga Mottu. "Je možné, jestliže je na lavičce, že nastoupí. Ale je jasné, že nezvládne celých 90 minut."

"Nemyslím na to, že zítra prohrajeme, připravili jsme se, abychom vyhráli," Benitez odpověděl na otázku, co by se mohlo stát po případné porážce. Samuel Eto´o byl dnes potrestán třízápasovým distancem a pokutou 30 000 euro za hlavičku a la Zinedine Zidane v prohraném zápase s Chievem. "Nebudu mluvit o jeho trestu, zítra se hraje LM a on bude moci nastoupit."

"Twente je silný tým, obzvláště při standardních situacích. Jsou nebezpeční, opakuji, je to na nás. Jestliže uděláme to, co je třeba, můžeme porazit kohokoliv. A zítřek může být prvním z mnoha důležitých vítězství pro tento tým."

Nominace Inter - Twente:

12 Luca Castellazzi, 21 Paolo Orlandoni, 92 Alberto Gallinetta

2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 23 Marco Materazzi, 34 Cristiano Biraghi, 39 Davide Santon, 57 Felice Natalino

5 Dejan Stankovic, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 19 Esteban Cambiasso, 30 Mancini, 40 Obiora Nwankwo, 48 Lorenzo Crisetig

9 Samuel Eto'o, 27 Goran Pandev, 88 Ludovic Biabiany

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

404x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy