Eto´o dostal dvě ocenění

Eto'o

22/12/10 - Samuel Eto’o získal hned dvě ceny. Po finále MS klubů si přebral ocenění a to Ballon d´Or pro nejlepšího hráče turnaje. Zvolila ho FIFA Technical Study Group. Hlavní cenu věnovala automobilka Toyota a Addidas, který věnoval Zlatý míč.

"Pokračuji v práci, jako nikdy před tím. Vždy se snažím být lepší a to každý rok. Nemyslím si, že bych byl v nejlepší formě. Všechny ocenění jsou pro mě zvláštní. Moje kariéra se pomalu, ale jistě blíží ke konci a proto všechny trofeje pro mě něco znamenají. Jsem starší a rovněž musím tvrdě trénovat, abych zůstal na vrcholu. Vítězství je to, co mě motivuje. Bude mi to všechno chybět, když za pár let už nebudu moci vytáhnout dres a jít ven na hřiště a říkat si, 'Dnes vyhraji'. Vzpomínky jsou a budou." Dodal pro oficiální web Nerazzurri.

Druhá cena, kterou vyhlašuje každoročně konfederace Afrického fotbalu (CAF), je pro nejlepšího afrického fotbalistu za rok 2010. Samuel už má ve své vitríně tři tyto trofeje a to za rok 2003, 2004, 2005.

Forward Nerazzurri byl hodně rád, ale přiznal, že dosavadní forma není podle jeho představ.

Eto´o pomohl svými výkony Interu k vítězství v Serii A, Lize Mistrů, Italského poháru, Italskému superpoháru a teď k vítězství MS klubů. Druhý skončil Didier Droga a třetí ghanský forward Asamoah Gyan.

Gratuluji a přeji Samuelovi hodně energie a hlavně ještě spoustu zápasů.

Autor: Jan Šmídl

Zdroj: Inter.it, Fifa.com / FcInterMilan.com

264x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy