Castaignos rozhodl o výhře nad Sienou

28/11/11 - Inter vyhrál důležitý zápas v Sieně a jeho trenér však příliš šťastně nevypadal. "Z výhry mám samozřejmě radost a není to tak, že bych byl zklamaný z výkonu hráčů. Věděli jsme, že zde budeme pod tlakem, byl jsem z toho trochu nervózní, protože jsme zde potřebovali vyhrát a tak možná stále na mě působí ten před zápasový stres. Postupem času si na to zvyknu a budu veselejší," vtipkoval Cladio Ranieri před novináři.

Jediný gól vstřelil Luc Castaignos. 19letý Nizozemec přišel na trávník po přestávce za Maura Zarateho a v 90.minutě vstřelil rozhodující gól. Byl jeho první v černomodrém dresu. "Důležitý gól, jsem potěšen," byla první slova útočníka. "Každý zápas je teď jako finále, protože máme co dohánět. Milito a Pazzini neskórovali? Jsou to oba skvělí střelci, kteří hrají pro tým."

"Je to dobrý chlapec," říká o Castaignosovi Ranieri. "Jakmile jsem se s ním setkal, hned jsem mu fandil. Má před sebou skvělou budoucnost. Připravuji ho pro různé role v týmu. Je to střelec od přírody, přirozený střední útočník, může ale hrát i na křídle. Říkám hráčům, aby se obětovali pro tým. Mají hrát tak, aby Inter hrál nejlepší fotbal. Chlapci tu dnes nevypustili ani minutu. Tři body vybojovali a to je to nejdůležitější. Krok zpátky? Nezapomínejme, že v úterý jsme byli v Turecku a přiletěli jsme ráno v 6 hodin," hájil trenér hráče za příliš nepovedený výkon, Siena byla lepší.

Novináři se trenéra zeptali, jak moc je pro Inter důležitá příčka zajišťující vstupenky do Ligy mistrů. "Extrémně důležitá. Je to jeden z našich cílů. Reálnější cíl pro nás bude teď výhra nad Udinese. Jsou v dobré formě. Víme, že ztrácíme, ale musíme jít zápas od zápasu. Snění je pro nás pěkné, ale my chceme realitu, postupně."

"To, že jsme neinkasovali branku je další důvod být spokojený," hlásil Ranieri. "Zranění? Zabýváme se tím. Vždycky jsme s míčem pracovali maximálně 90 minut. Cítím, že je to následek z minulosti. Snažíme se to vyřešit. Například u Coutinha. Pokud byl někdo zraněný, tak znovu začne hrát pouze, pokud bude úplně v pořádku. Nechci znovu přijít o stejného hráče. Pravda je, že u důležitějších hráčů je to jiné. Všichni víme, že v tomto zápase by nám Sneijder v nejtěžších částech zápasu pomohl. Když je ale mimo, musíme mít i náhradní řešení s jinými hráči."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it/FCInterMilano.com

241x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy