Mladíček Duncan se ve středu zálohy neztratil

19/12/12 - Alfred Duncan překvapil. Teprve devatenáctiletý záložník nastoupil do svého prvního zápasu za Inter v základní sestavě. Doposud si v lize připsal dvakrát poslední čtyři minuty. V Italském poháru proti Veroně si ale vedl velmi dobře. Navíc hrál na jedné z nesložitějších pozic - ve středu zálohy.

"Bylo to zásadní vítězství, takže jsem velmi šťastný," řekl novinářům.

V závěru utkání se překvapivě dostal i do velké šance. "Míč jsem cítil na pravé noze, udělal jsem to, jak jsem nejlépe mohl, ale brankář střelu přesto chytil."

"Každý mi dnes pomáhal, zvláště obránci, kteří mi říkali, kde je potřeba, abych byl. Když pak přišel Guarín, bylo to o něco jednodušší, protože má skvělou fyzičku."

"Bylo to skvělé. Snil jsem o tom, že si zahraji na San Siru, jakmile jsem uviděl fanoušky, byl jsem nadšený. Jsem velmi rád, že můžu trénovat s takovými skvělými hráči. Vím, že stále musím hodně pracovat. Kde nejvíce? V taktice. Musím vědět, kde je přesně moje pozice. Když mám před sebou jen dva útočníky, tak je to trochu těžší, protože jsem zvyklý na hru se třemi. Jak šel čas, tak to bylo ale lepší a lepší. Našel jsem správnou pozici. Jestli budu dnes v noci spát? Ano, o to nemějte obavy," usmíval se Ghaňan.

"Duncan mě svým výkonem potěšil," tvrdil hned po zápase trenér Andrea Stramaccioni. "Jeho výkon s počtem minut rostl. V Evropské lize hrát nemohl, protože se nevešel na soupisku. Mezi odchovanci být zapsán nemohl, protože v naší akademii nebyl aspoň dva roky. V lednu se rozhodneme, zda půjde získat zkušenosti někam na hostování. Je to ale pro nás důležitý hráč."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

244x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy