Vieira: Inter mě chtěl nejvíc

Vieira

03/08/06 - Včera byla na tiskové konferenci představena další posila. Po Maiconovi, Maxwellovi, Grossovi a Dacourtovi přišel do Interu Patrick Vieira. Francouzský hráč senegalského původu, jakému se v počtu úspěchů vyrovná jen Luis Figo. S Interem podepsal čtyřletou smlouvu. Před novináři pak pózoval s novým dresem, který je již vyzdoben italskou trikolórou na hrudí, kterou smí nosit pouze italský šampión.

"Jsem velmi šťastný, že jsem tu. Inter mě opravdu velmi moc chtěl a Marcem Brancou jsem kvůli tomu vedl spoustu rozhovorů. To byl pro mě rozhodující faktor. Jsem přesvědčen, že si Inter povede velmi dobře. Z Juventusu jsem odešel, protože jsem chtěl hrát na nejvyšší úrovni. Proč zrovna Inter a ne Real nebo Manchester? Protože jak jsem již říkal, měl o mě velký zájem."

V poslední sezoně si titul na hřišti vybojoval Juventus s Vieirou v týmu. Následně byl kvůli skandálu černobílým titul odebrán a přidělen Interu. Jak se to Vieirovi zamlouvá? "Co bych měl říct? Radši neřeknu nic. Je těžké se s tím smířit." Po přeřazení Juventusu do Serie B a udělení třem dalším velkoklubům minusových bodů, je Inter favorit? "Nevím, ale určitě je lepší vyhrát ligu, kterou hrají všichni. Kvůli skandálu je mi líto fanoušků a každého, kdo miluje fotbal. Stejně jako oni jsem ale věděl pouze to, co se psalo v novinách."

Viera již jednou za Milán hrál. V sezoně 1995/1996 hrál za konkurenční AC a angažmá se mu vůbec nevyvedlo. Odehrál pouhé dvě ligová střetnutí a raději odešel do Arsenalu. "Raději na to nevzpomínám. Bylo to velmi složité pro mě, ale poučilo mě to."

Tým odcestoval do Amsterdamu bez něj. V Brunicu bude trénovat s Adrianem, Materazzim a Grossem.

Autor: Lukáš Pekárek

51x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy