FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Hodnocení hráčů na jednotlivých postech: Brankáři
19/04/08 - Julio Cesar 19/04/08 (Pavel Novák) - Brankář je ve fotbalovém světě jeden z nejdůležitějších postů, možná ten úplně nejdůležitější. Je potřeba, aby se na něho mohli spoluhráči spolehnout, protože to bývá velmi často on, kdo rozhoduje zápasy.

Julio Cesar – Podle mého názoru tento brazilský gólman v současné době nemá v Interu konkurenci a jestli mu vydrží zdraví a motivace, může dokázat ještě spoustu věcí a pro Nerazzurri být jedním z nejdůležitějších hráčů při honbě za trofejemi. Dokáže velmi dobře číst hru a spoluhráčům tak mnohokrát usnadnit práci. Má vynikající reflexy a většinou to, co může, tak pochytá. Jednou z mála věcí, kterou mu lze vytknout, je jen občasná nevyzpytatelnost, protože leckdy pokazí relativně lehký výkop, nebo zbytečně zkazí rozehrávku na hráče stojící před ním. Možná by ještě mohl při hře více komunikovat se stopery. Nic to ale nemění na tom, že je to velmi kvalitní hráč a nějaký ten nepovedený výkop mu jako fanoušci Internu rádi odpustíme.

pokračování...  


Hodnocení
+ obratnost, reflexy, vybíhání
- vyrovnanost, nevyzpytatelnost, komunikace se spoluhráči
Šance na místo v základní sestavě A týmu: 85%

Toldo Francesco Toldo – Tento šestatřicetiletý italský brankář dělá v letošní sezoně Juliu Cesarovi pouze náhradníka. Je to velmi zkušený hráč, který už ve své kariéře odehrál mnoho důležitých duelů. Bohužel pro něj letos odehrál v barvách Internu pouhé 3 zápasy, což ho určitě netěší. Ale při současných výkonech, které předvádí brazilský reprezentant se není co divit. Jak už bylo řečeno, Francesco už toho má spoustu za sebou a mohl by tak své mladší nástupce lecčemu přiučit. Je to spíše silový typ a tak s nějakým tím střetem se soupeřem nemá žádné problémy. Má vynikající výskok a když k tomu připočteme jeho výšku (196 cm), tak soupeři proti němu ve vzdušných soubojích moc šancí nemají. Dokáže také s přehledem sbírat vysoké míče a centry, které směřují do pokutového území.

Hodnocení
+ zkušenosti, výskok, síla
- věk, vybíhání, rychlost
Šance na místo v základní sestavě A týmu 10%

Orlandoni Paolo Orlandoni – Poslední hráč hrající na postu gólmana, kterého si dnes představíme není nikdo jiný, než Paolo Orlandoni. Je to hráč, který už má stejně tak jako Francesco Toldo svá nejlepší fotbalová léta za sebou. Také proto už v základní sestavě nedostává mnoho příležitostí. Podobně jako Francesco Toldo je také Paolo velmi zdatný v osobních soubojích s útočníky soupeřů. Je také velmi dobrý v soubojích jeden na jednoho. Naopak díky jeho pokročilému věku už není tak rychlý jako dříve, což je pochopitelné. Dle mého názoru už mnoho šancí v A týmu Internu nedostane.

Hodnocení
+ zkušenosti, síla, fyzická zdatnost
- věk, zrychlení, vybíhání
Šance na místo v základní sestavě A týmu 5%

Celkové hodnocení: Jak už bylo řečeno, pro mě je letos Julio Cesar neotřesitelná brankářská jednička a zbylí dva gólmani se mu jen velmi těžko vyrovnají. Naopak si myslím, že Francesco Toldo i Paolo Orlandoni už moc příležitostí ukázat co v nich je nedostanou.

Dle mého názoru je v současnosti zbytečné hledat nějakého brankáře, který by mohl na příští sezonu Inter posílit. Spíše by mohli v nějakých pohárech nebo přátelských utkáních pomalu dostávat šanci mladí a nadějní talenti z Primavery, aby ukázali své kvality.

Příště se můžete těšit na srovnání středních obránců.

Zdroj: (c) FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 19/04/08 - Ibrahimovič: Klub vs. reprezentace?
Další článek: 19/04/08 - Na Inter čeká oslabený FC Turín
1272


Diskuze
suvari   (21/04/08 12:18:38)

naprosto souhlasim...


328