FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Raiola o Ibrovi: Myslel si, že Nedvěd je blázen
31/03/09 -
Ibra
31/03/09 - Přinášíme vám část rozhovoru, který poskytl Mino Raiola, jedenačtyřicetiletý hráčský agent zastupující Zlatana Ibrahimoviče a Pavla Nedvěda, časopisu Hattrick na konci minulého roku. Mluví v něm mimo jiné o tom, jaký byl Ibrahimovič v Ajaxu Amsterdam, proč přestoupil z Juventusu do Interu, jak se stal Raiola jeho agentem a proč mu dával Nedvěda za vzor.

Velmi zajímavá je zmínka o klauzuli v kontraktu Ibrahimoviče v Juventusu. Vypadá to, že Raiola o podivných machinacích Moggiho musel vědět již dva roky před vypuknutím skandálu. Jinak by do smlouvy takovouto klauzuli přeci nedával…

"Zlatan dnes bere, kolik bere, protože má o osm let starší ženu, dvě děti a večer sedí doma. Na diskotéku jde jednou za rok."

pokračování...  
Ibra a Mino Raiola
Ibra
"Všichni si myslí, že Zlatan chtěl odejít z Juventusu kvůli tomu, že nechtěl hrát druhou ligu. To přitom vůbec není pravda. S Juventusem jsme začali válčit už v lednu, půl roku před vypuknutím korupční aféry. A válčili jsme především s Moggim, protože nám slíbil prodloužení kontraktu za lepších podmínek, ale pak se k tomu neměl. A řekl mi: Dones mi víc peněz, než jsme dostali za Zidana, a Zlatana uvolním. Proto jsme už v lednu začali vyjednávat s Interem, který měl na nákup Zlatana přichystáno pětaosmdesát milionů eur."

"Když byl ještě Ibrahimovič v Ajaxu a já jsem mu vyprávěl o Nedvědovi," říká Raiola,"jak je zvyklý pracovat, jen kroutil hlavou a brblal, co se mu to snažím namluvit. Hučel jsem do něj: Jsi velký fotbalista, ale musíš pracovat ještě víc. Můžeš pracovat víc a proto musíš. Když pak s Pavlem začal trénovat v Juventusu, hned mi volal: Tys mi ho nějak líčil a já ti nevěřil, jenže ono je to ještě horší! Co je to za blázna? Já jsem se jen smál: Vidíš, já ti to říkal. Pochopil to. Když vidíte fotografie Zlatana v dresu Ajaxu a potom v dresu Juve, zdá se vám, že to jsou dvě rozdílné osoby."

Ibra
Často se mluvilo o přestupu Pavla Nedvěda do Manchesteru United či do Chelsea. Bylo na tom něco pravdy? "Ano, měl ty nabídky. Před dvěma lety dokonce i z Interu Milán. Já bych nabídku z Interu vzal, protože bych si myslel, že je to šance otevřít nový důležitý cyklus v jiném klubu. Nedvěd by Inter změnil stejně jako Zlatan, který taky přišel ze školy Juventusu. A tam vyznávají krédo: Nemůže se prohrát. Bez pardonu. Inter byl v tomto ohledu mnohem humánnější, v uvozovkách normálnější. Remizovali jste? Stane se."

Takže se nedá říct, že Pavel Nedvěd nechtěl být pro fanoušky Juventusu zrádce, jako jím je Zlatan? "Fanoušci nepochopili, že Zlatan se k Juventusu zachoval velice ohleduplně, neboť mohl odejít pryč úplně zadarmo. Měl ve smlouvě klauzuli, že pokud klub přijde o prvoligovou příslušnost jinak než sportovní cestou, může kontrakt vypovědět. A přesně to jsem chtěl v jeho případě udělat."

Ibra
Kdo je lepší fotbalista? Pavel Nedvěd nebo Zlatan Ibrahimovič? "Podívejte se, když teď řeknu Nedvěd, Ibrahimovič si na mě počká v Miláně a roztrhne mě vejpůl. (směje se) Abych Ibrahimoviče motivoval, říkám mu: Poslechni, ty nejsi nejlepší fotbalista na světě. Budeš jím, až mi jako jiný můj hráč přineseš Zlatý míč. Zlatan je geniální fotbalista, věřím, že také on má před sebou dva tři perfektní toky jako Nedvěd, který byl jednu dobu nejlepším hráčem na světě. Ibrahimovič je dnes zatím jen nejlepší a nejkompletnější útočník."

Kde jste ho objevil? "Tak to nebylo. Zlatan objevil mě. Když Zlatan přišel do Ajaxu, nebyl zrovna jednoduchý případ. Nebyl to typ člověka, který by mohl být kamarád s každým. Já jsem v té době zastupoval Maxwella, s nímž se Zlatan skamarádil. Nadbíhali mu různí manažeři, kupovali mu dárky, ale on je odmítal s tím, že je nepotřebuje. A jednou Maxwella požádal, jestli bych se s ním nechtěl sejít. Na to jsem odpověděl: Jen když zavolá on mně. Stalo se, a tak jsem se sešli. Na schůzku dorazil v koženém saku od Gucciho, na zapěstí zlaté rolexky, auto porsche. Podíval jsem se na něj a říkám: Ty si asi myslíš, že jsi velký fotbalista, že?"

Ibra
Co odpověděl? "Ano, jsem Zlatan, syn boží. A já na to: Zlatane, věř mi, pro mě nejsi nic. V Ajaxu dáváš málo gólů, svou hrou patříš spíš do cirkusu. Kdybych dával hodně gólů, mohla by mi agenta dělat moje máma, nikoho bych nepotřeboval, odpověděl mi. Na všechno má odpověď, v tom je jiný než Pavel. Musí mít vždy poslední slovo. A já jsem mu řekl, že má pravdu, a že s ním nemůžu spolupracovat. Jestli chceš, abych tě zastupoval, prodej porsche a začni jezdit fiatem. Rolexky dej do trezoru a pořiď si nějaké normální hodinky. A hlavně začni trénovat, jak ti řeknu. Pak jsem mu vyprávěl o Nedvědovi. Druhý den skutečně za mou přijel normálně oblečený a odevzdal mi klíčky od porsche, ať ho prodám. Pochopil to rychle. Když jsem se zanedlouho bavil s lékařem Ajaxu, divil se, jak se Ibrahimovič změnil, že najednou chce trénovat... To byla Pavlova zásluha, protože jsem mu ho dával za příklad. A moje teorie o tvrdé práci nebyla díky němu už jen teorie, protože měla v podobě Zlatého míče jasný důkaz."

Pavel Nedvěd i Zlatan Ibrahimovič jsou dost komplikované osoby, ne? "Pavel není komplikovaný, naopak. Zlatan býval komplikovaný z prostého důvodu. Existují dva druhy strachu. Buďte úplně zticha jako Nedvěd. Nevím, jestli je to jím osobně nebo tím, že pochází z Československa, ale Pavla musím neustále přesvědčovat, že je to pan Fotbalista. Vyhrál jsi titul s Laziem, vyhrál si titul s Juventusem, získal jsi Zlatý míč. Přesto si dodnes myslí, že není velký hráč. Zlatanův strach se projevuje opačně - velkohubost. On nemá problém říct, že je nejlepší fotbalista na světě, i když je ve svém nitru takhle malinký. Zlatan je pitbul. Buď vám dominuje, nerespektuje vás a vy kolem něj skáčete, jak on píská. Nebo mu ukážete, že jste na stejné úrovni, nezávislý stejně jako on a on vás poslouchá."

Ibra
A nyní je nejlépe placeným fotbalistou na světě. "Tohle vám musí potvrdit Inter. Ale to není nejdůležitější. Podstatné je, že během těch dvou let naplnil očekávání, frontu na něj stojí Chelsea, Manchester United, Barcelona, Real Madrid, a kdyby se Inter rozhodl Ibrahimoviče prodat, stačil by jeden telefonát."

Jak se taková smlouva pro nejlépe placeného fotbalistu na světě sestavuje? "Za prvé k tomu musíte mít nejlepšího fotbalistu na světě. (směje se) Bez toho to nejde. A pak taky potřebujete trpělivost a přesvědčení. Hráč a agent musí být jednotní, musejí vědět, za čím jdou. A je to dlouhá cesta podložená tvrdou prací, ne záležitost sedmi dní."

Zdroj: Hattrick/FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 30/03/09 - Davide Santon: Profil budoucí hvězdy?
Další článek: 02/04/09 - Mourinho: Adriano by měl zapracovat na své image
1630


Diskuze
Zlatan   (01/04/09 15:00:53)

ja to cislo nemam  ...keby som vedel ze tam je plagat zlatana tak si ho hned kupim.......do proofootballu by ho mohli dat sak
co hra v interi tak ani jeden clanok ani plagat ..ale ked hral este v juve tak boli 2 clanky dokonca aj plagat   

iván cordoba   (31/03/09 22:00:12)

Nedvěd je fakt frajer. Škoda, že k nám nepřestoupil

Rafa!   (31/03/09 18:17:13)

Mohli by jste sem nejak hodit ten clanek cely prosim? :)

komat   (31/03/09 16:58:25)

Pěknej článek...:o) Ale jestli on ze sebe ten Raiola nedělá v tom článku moc velkýho frajera ;o) Trochu nadsazený se mi to zdá.

Psychotronic   (31/03/09 11:32:39)

Četl jsem to už v Hattricku ale jsem rad že to je i tady. Výbornej článek dik moc a FORZA IBRA FORZA INTER! 


1867