FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Mourinho: Omlouvám se fanouškům
11/05/09 - Mourinho 11/05/09 - José Mourinho nebyl spokojený s remízou 2:2, kterou Inter uhrál v Chievu, ale jeden bod je lepší než žádný, jak řekl Portugalec po zápase televizi Sky Sport Italia.

2-2

FOTOGALERIE

VIDEO

"Nemůžu říct, že by nám tato remíza pomohla zvýšit náskok, protože musíme počkat na večerní výsledek zápasu mezi AC a Juventusem," řekl José Mourinho. "Můžu jen říci, že jsme potřebovali bodů šest a nyní už jen pět. S tímto výsledkem nejsem spokojený, ale jsem radši v situaci, kdy potřebujeme pět bodů a ne šest."

pokračování...  


Inter si vytvořil množství příležitostí na stadionu Bentegodi, přestože hrál bez diskvalifikovaného útočníka Ibrahimoviče. "Dali jsme gól bez Ibry proti AS Řím, Sampdorii a dnes proti Chievu, ale to, co je podstatné, je výsledek a s tím spokojený nejsem," řekl Mourinho. "Ale musím potvrdit, že tým Di Carla hrál opravdu dobře. Hráli stále svou hru i za stavu 1:2 pro nás. Měli jsme lépe bránit. Darovali jsme soupeři obě branky. První gól, zbytečně jsme ztratili míč. Druhý gól, nezastavili jsme Luciana a Maxwell navíc uklouzl. Měli jsme zápas lépe kontrolovat. Zbývají tři utkání, dvě doma, jedno venku. Tato situace se mi zamlouvá."

Ještě před tím, než stihl Luciano vyrovnat, Mario Balotelli strhl vedení úchvatnou ranou z voleje na stranu Nerazzurri. SuperMario byl ale téměř po celý zápas terčem nevybíravých zákroků zadáků Chieva. "Mario je ve velmi složité pozici, pokaždé, když se dotkne míče, je faulován. U rozhodčího nemá žádnou ochranu. Přijde mi absurdní, že Frey nedostal žlutou kartu, když neustále fauloval Balotelliho. Jediný rozdíl v Mariově výkonu dnes je, že se nenechal vyprovokovat a nedostal kartu, narozdíl od Neapole, kde se neovládl."

Mourinho okomentoval formu svých svěřenců v posledních zápasech: "Prohráli jsme jedno utkání, remizovali tři a jednou jsme vyhráli. Nehrajeme v takovém složení, v jakém bych si představoval. Je to kvůli zraněním a diskvalifikacím. Dnes nám chyběl Ibra, minulý týden Stankovič s Balotellim. Maicon je zraněný už také nějakou dobu, takže je jasné, že nehrajeme v optimálním složení. Máme problémy."

Mourinho dále vysvětlil, proč se rozhodl nenominovat 18tiletý objev této sezóny Davide Santona. "Kdyby jste byli na našich trénincích, pochopili byste, proč nehraje. Davide je můj "Bambino". V poslední době není v top formě."

Mourinho se rozpovídal: "Maxwell hraje lépe s míčem, než bez něj, v útočení je jeho velká přednost. Chivu celý týden trénoval individuálně, pouze včera absolvoval jeden trénink spolu s týmem. To samé Muntari. Nasadit je oba do základu by byl příliš velký risk, takže jsem vybral pouze jednoho z nich. A to proto, protože vím, jakým způsobem Chievo hraje. Materazzi na tribuně? Nemůžu se vyjadřovat ke každému hráči. Když udělám nějaké rozhodnutí, tak mám k němu nějaké důvody. Jsem kouč."

K dnešnímu večernímu zápasu mezi AC a Juve Mourinho dodal: "Nejsem pokrytec. Samozřejmě, že si přeji vítězství Juventusu, když se mě na to někdo zeptá. Přeji vítězství Juventusu, protože by nám to usnadnilo další průběh soutěže. Ale nemusíme se příliš obávat. Potřebujeme ještě pět bodů a to se mi líbí, protože je to v naší moci. Ano, možná se budu večer dívat, ale budu při tom přemýšlet o tom, jak můj tým porazí Sienu příští týden. Ale znovu opakuji: je to privilegium, když nejsme závislí na výsledcích ostatních."

Příští zápas by mohl potenciálně rozhodnout. Mourinho k tomu dodává: "Na dnešku není nic dramatického. Potřebujeme pět bodů, dvakrát hrajeme na Meazze. Musíme tyto zápasy spolu s našimi fanoušky vyhrát. Chtěl bych využít příležitosti, poděkovat jim a omluvit se, že to dnes nevyšlo. Chovám velký respekt k těm, kteří nás podporují na San Siru, ale daleko více si vážím těch, kteří s námi jedou ven. To stojí čas a peníze. Takže jim děkuji a omlouvám se, ale chci jim zároveň připomenout, že jsme stále na špici a Scudetto je blíž. Budu na fanoušky na San Siru čekat."

Zdroj: inter.it


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 06/05/09 - Když byl Milito jednou nohou v Interu
Další článek: 16/05/09 - Zase Siena. Nebo se bude slavit již dnes?
1661


Diskuze
jenky   (11/05/09 17:59:23)

Lepsi bude slavit pristi tyden doma ne?  


305