FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Hodnocení brankářů v druhé polovině sezóny
18/06/09 - Cesar 18/06/09 - V tomto článku si můžete přečíst hodnocení brankářů v druhé polovině sezóny 2008/09. Následovat bude hodnocení obránců, záložníků a útočníků.

Hodnocení v polovině sezony najdete zde

Julio Cesar má za sebou úspěšnou sezónu, možná vůbec nejlepší v kariéře. 29letý Brazilec nastoupil celkem ke 36 utkáním a byl svému týmu oporou. Především kvůli častým zraněním se stoperská dvojice velmi často měnila a to se projevovalo v propustnosti naší obrany. Julio César si zachytal více než by bylo bývalo záhodno. Především na postu brankářské jedničky mají Nerazzurri velký náskok před ostatními týmy Serie A. Brazilská reprezentační jednička je navíc mezi fanoušky velice oblíbená. Když v 78. minutě zápasu se Sienou, kdy Inter oslavoval zisk scudetta, Julio Cesar střídal, fanoušci ho za jeho výborné výkony po celou sezónu odměnili bouřlivým potleskem.

pokračování...  


Francesco Toldo odchytal v druhé polovině sezóny tři utkání v Serii A, když byl Julio Cesar zraněný. Chybu v nich neudělal. Je to ledově klidná jistota na brankové čáře. Ačkoliv bude tomuto brankáři v prosinci už 38 a jeho kariéra se pomalu ale jistě chýlí ke konci, podepsal Toldo novou smlouvu. V modročerném dresu ho uvidíme do roku 2011. Bývá běžnou praxí, že brankáři chtějí na sklonku kariéry odejít do menšího klubu a chytat pravidelně. Ne ale tak Francesco Toldo. Výkonností by jistě mnoho jedniček týmů z Apeninského poloostrova zastínil. Toldone dal ale najevo, že Inter je pro něj jako rodina. V nové sezóně bude bývalý italský reprezentant krýt záda Julio Cesarovi. Jsme tomu rádi.

Paolo Orlandoni se v našem minulém hodnocení neobjevil. Jako brankářská trojka na podzim neodchytal ani jeden zápas. Jako poděkování za jeho služby ho José Mourinho nasadil do oslavného utkání se Sienou na posledních 12 minut. Paolo se hned vytasil s akrobatickým zákrokem a ukázal, že ani brankářská trojka italského mistra není špatná a musí se s ní počítat. Pro Orlandoniho platí to samé jako u Tolda. Starší brankář, který má Inter v srdci a je vděčný i za sebemenší šanci.

Zdroj: FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 15/06/09 - Průměrná návštěva se na San Siru zvedla
Další článek: 18/06/09 - Mourinho: Raději mám Ibru
1693


Diskuze

286