FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Maicon Douglas Sisenando: Profil brazilského beka
12/12/11 - 12/12/11 - Douglas Sisenando - obyčejně známý jako Maicon, se narodil 26.července roku 1981 v Brazílii. V současné době hraje tento pravý obránce za Inter Milán, a zároveň vypomáhá v brazilském národním týmu. Nahlédneme tedy do minulosti, a podíváme se, jak tento Brazilec k talentu přišel.

Malý Maicon se narodil v brazilském městě Novo Hamburgo (někdy také New Hamburg). Už od malička hrával fotbal a prosazoval se především na pravé straně obrany a tahle vlastnost ho později dovedla až ke zdvižení „ušatého“ poháru Ligy Mistrů. Poprvé ve své fotbalové kariéře debutoval v roce 2001 v dresu Cruzeira. Po dvou velmi úspěšných sezonách, kde vyhrál s týmem ligu byl přivolán do reprezentace, a v roce 2004 podepsal s francouzským Monakem. Za dvě sezony v tomto celku odehrál dohromady 71 zápasů a přispěl týmu 7 brankami. V sezoně 2004/05 AS Monaco obsadilo 3. místo v lize, o rok později se trápilo v půlce tabulky.

pokračování...  


V roce 2006 Inter oficiálně oznámil podepsání pětiletého kontraktu spolu s brazilským kolegou Maxvellem a francouzským záložníkem Olivierem Dacourtem. Během svého působení v Miláně se nezapřel, ukázal svoje dovednosti a především sílu ve své pravé noze, a tak začal být obecně považován za nejlepšího krajního obránce na světe. V jednom ze zápasů Ligy Mistrů v roce 2007 se zapletl do rvačky s obráncem Davidem Navarrem (Valencia CF) a dostal šesti-zápasový trest. Ten se ale nakonec snížil jen na 3 zápasy. V sezoně 2009/2010 odstartoval výbornou sezonu golem do sítě AC Milán, jehož výsledek nakonec skončil 4:0. S týmem vyhrál Serii A, italský pohár, výše zmiňovanou Ligu Mistrů, kde dal gól španělské Barceloně a taky Mistrovství světa klubů. Na začátku nové sezony LM získal titul a ocenění za nejlepšího obránce soutěže.

Tento rok byl častokrát spojován s přestupem do Realu Madrid, ovšem 30ti-letý Maicon se nikam nechystá.

Zdroj: wikipedie US/fcintermilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 12/12/11 - Ranieri: Zlomový zápas to nebyl
Další článek: 13/12/11 - Inter jasne prehral Fiorentinu a pripísal si tri body
2311


Diskuze

353