FC Inter MilanoFC INTER MILANO - Cechia Nerazzurra (Česká neoficiální stránka)
Inter Milán - InformaceČESKÝ OFICIÁLNÍ FANKLUB - CECHIA NERAZZURRAVÝJEZDY NA ZÁPASY INTERUDISKUZNÍ FÓRUM
ZPRÁVY

WEB
 
Jak bude vypadat sestava v příští sezoně?
29/05/12 - 29/05/12 - Inter Milán má za sebou nejméně úspěšnou sezonu za dlouhou dobu. V ligové tabulce skončil na 6.místě, to je nejhorší umístění od roku 1999, kdy skončil 8. V Lize Mistrů zase vypadl už v osmifinále s Olympique Marseille. S klubem, který zakončil sezonu ve francouzské lize na 10.příčce. V Italském poháru pro změnu Nerazzurri vystavila ve čtvrtfinále stopku Neapol. Zlaté generaci, jejíž výkony dosáhly vrcholu triumfem v Lize mistrů v roce 2010, bohužel již odzvonilo. Představitelé klubu se netají tím, že v létě se bude pokračovat v částečné přestavbě kádru, která tak rozpačitě začala už minulé léto. Pokusím se tedy předpovědět, jak by mohla vypadat základní sestava osmnáctinásobného mistra Itálie v příští sezoně, přičemž se budu snažit zůstat nohama na zemi a přihlížet k současným možnostem klubu.

Již v tuto chvíli známe některé pohyby směrem z a do kádru. Kariéru končí Iván Cordoba, na odchodu je Lúcio, smlouva končí Cristanu Chivuovi, jenž má namířeno do Galatasaraye Istanbul. Na dva roky se v nejbližší době konkurenčnímu AC upíše Sulley Muntari. Pravděpodobně v klubu nesetrvá ani Angelo Palombo, v současnosti na hostování ze Sampdorie, která se ještě bude bít o návrat do nejvyšší soutěže. Opačný osud se čeká u Andrey Poliho. Každopádně klub už vynaložil přes 20 milionů eur, aby přivedl Rodriga Palacia a využil opci na Freddyho Guarína.

pokračování...  


Brankář – Júlio César (32)

Ačkoliv z některých jeho zákroků občas nesrší úplná jistota, mezi třemi tyčemi se nejspíše udrží. V jeho případě Stramaccioni vsadí na jistotu a osvědčenou kvalitu brankáře, který v klubu působí už 7 let. Jedinou alternativou je Emiliano Viviano spoluvlastněný Palermem. Ten pravděpodobně dostane v přípravném období šanci, ale nakonec i v příští sezoně bude hájit barvy sicilského klubu. Dvojkou bude Castelazzi, který s klubem nedávno prodloužil smlouvu.

Pravý obránce - Mauricio Isla (23)

Dlouhou dobu měl místo na pravém kraji obrany předplacené Douglas Maicon. V uplynulé sezoně ale bohužel často chyběl kvůli zranění a člověk z něj někdy od triumfu v Lize Mistrů má pocit, že trpí lehce ztrátou motivace. I když se to v posledním období zlepšilo, nyní nastává poslední šance Maicona ještě dobře prodat a přijde-li zajímavá nabídka od PSG nebo Manchesteru City, klub ji využije. Vyhlédnutou náhradou na jeho pozici je reprezentant Chile Mauricio Isla. Šušká se, že k jeho příchodu k Nerrazzuri nechybí mnoho. Na příležitost bude čekat Jonathan.

Střední obránci – Walter Samuel (34) a Matías Silvestre (27)

V obraně bude vůbec největší průvan, což je ale dáno hlavně zmíněnými odchody (Cordoba, Lúcio, Chivu). Svou pozici si udrží Walter Samuel, ačkoliv ani on není z nejmladších a třeba již za rok bude klub muset shánět náhradu i za něj. Otázka je koho se podaří přivést k němu. Andrea Ranocchia zatím očekávání nesplnil. Na příležitost čeká brzy jednadvacetiletý Juan Jesus, který ačkoliv odehrál v uplynulé sezoně jedinou minutu v posledním zápase proti Laziu, tak nastoupil na celých 90 minut v základní sestavě brazilské reprezentace v přátelském utkání proti Dánsku. Je tedy vidět, že předpoklady mít musí, když se těší takovéto důvěře trenéra Menezese. Tohle místo v sestavě je zatím ale dokořán otevřené, dvířka by mohl přivřít příchod Matíase Silvestreho z Palerma. Ten je na odchodu ze sicilského klubu a soupeří o něj vedle Interu hlavně AS Řím. Silvestre ale chce hrát evropské poháry a to mu AS Řím poskytnout nemůže. Cena za argentinského stopera se pohybuje kolem 8 milionů eur.

Levý obránce – Javier Zanetti (38)

Jsem dlouhodobě toho názoru, že Il Capitano by místo v záložní řadě měl postoupit kreativnějšímu jedinci. Obzvláště pokud je na hřišti zároveň i Esteban Cambiasso. Tím vůbec nechci snižovat jeho přínos, který je i v jeho osmatřiceti letech stále obrovský. Jeho místo bych tedy každopádně viděl spíše na kraji obrany. Záložní variantou bude Yuto Nagatomo. Klub však monitoruje situaci kolem Alaksandra Kolarova z Manchesteru City. Podařilo-li by se přivést srbského reprezentanta, pak bych Zanettiho viděl uprostřed zálohy namísto Cambiassa.

Střední záloha – Fredy Guarín (25) a Esteban Cambiasso (31)

Spolehlivost, vyrovnanost, obětavost, to jsou jedny z vlastností stálice sestavy Estebana Cambiassa. Jeho černou práci bude Inter potřebovat i v příští sezoně. Navíc Il Cuchu je schopný střílet i branky. Mluví se o tom, že by ho měl nahradit Nigel de Jong z Manchesteru City, takový přestup se mi jeví jako nereálný a navíc i celkem zbytečný. Vedle něj Freddy Guarín, hráč který dokázal přesvědčit i za pouhých 6 zápasů, které kvůli zranění stihl na jaře odehrát. Na šanci budou čekat Joel Obi a Andrea Poli, slábnout bude pozice Dejana Stankoviče, pokud si to Il Drago nenamíří už v letním mercatu jinam.

Ofenzivní záložník – Wesley Sneijder (27)

Nepřijde-li po evropském šampionátu nějaká exkluzivní nabídka, tak holandský špílmachr v klubu zůstane. Snad mu vydrží zdraví a Stramaccioni bude moci využít jeho plného potenciálu. Je-li Wesley ve formě, je rozdílovým hráčem. Ale pozor, tlačí se na něj šikovný Coutinho, který zářil jak při hostování v Espanyolu tak i na turné v Indonésii. Nezapomínejme ani na Rickyho Alvaréze, ten však bude spíše alternovat na křídle.

Pravý křídelní útočník – Rodrigo Palacio (30)

Nová posila zaujme pozici na pravé straně útoku. Autor 41 branek ve 100 zápasech v dresu Janova přichází za 11 milionů eur. Ačkoliv se možná čekala mladší posila, Palacio ukáže, že jeho příchod byl tím správným krokem.

Levý křídelní útočník – Coutinho (19)

Největší otazník sestavy je tato pozice. Přestupovým cílem číslo 1 je Ezequiel Lavezzi z Neapole. Sám hráč by k Nerazzurri zamířil rád, Moratti však svádí souboj s PSG a dalšími kluby. Navíc Neapol hráče pustí jen do toho klubu, který zaplatí jeho propouštěcí klauzuli ve smlouvě. Ta činí 31 milionů eur a to bude pro Inter stěží akceptovatelná částka. V případě neúspěchu se o pozici bude prát Coutinho, který i v Espanyolu často hrál „od lajny“, Diego Forlán (setrvá-li v klubu) a Mattia Destro, jehož příchod se očekává.

Střední útočník – Diego Milito (32)

Hlavně v druhé polovině uplynulé sezony už to zase byl ten starý dobrý Diego Milito, jak ho známe a jak ho znát chceme. Bude-li pokračovat v podobném duchu, není pochyb, že první volbou bude on. Alternovat bude Mattia Destro, čekat Gianpaolo Pazzini, u něhož však je také ve hře odchod, který ani tak nebrzdí nezájem jiných klubů ale spíše přestřelené platové podmínky, které má v milánském klubu.

Zdroj: (c) FCInterMilano.com


© fcintermilano.com

Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.


Předchozí článek: 29/05/12 - Coutinho je odhodlaný uspět v Interu
Další článek: 30/05/12 - Inter bude hrát venku v červeném
2425


Diskuze
elon14   (31/05/12 21:44:10)

Inter Milán má za sebou nejméně úspěšnou sezonu za dlouhou dobu. dúfam,že tie hrozné červené dresy budú pripomínať tú sezónu a že
už NIKDY INTER červené dresy mať NEBUDE.

Recoba Inter   (31/05/12 15:31:36)

Alvarez na křídle?To má být vtip? 


725