Serie A, 2.kolo
CAGLIARI
0:2
INTER

Inter ani v druhém kole Serie A nezaváhal, znovu neinkasoval a rozhodl o své výhře již v prvním poločase. Na Sardinii porazil nováčka soutěže Cagliari 2:0. První branku střetnutí vstřelil ve 21.minutě Denzel Dumfries. Nedlouho po té skóroval i kapitán Lautaro Martinez, který v prvním poločase stihl nastřelit i tyčku. V druhé půli nerazzurri ubrali z plynu a víceméně zápas dohráli a soupeře si pohlídali. I tak dokázal Calhanoglu s pomocí domácího obránce nastřelit další tyč. Inter je jediným týmem v Serii A, který ještě nedostal gól.

Postřehy k zápasu
TYČEVýhra mohla být vyšší, ale Inter dvakrát nastřelil tyč - v první půli Lautaro, ve druhé Hakan.
2Na konci zápasu asi jedinou a největší šanci domácích zmařil skvělým zákrokem Sommer, který tak udržel i ve druhém utkání čisté konto.
85Inter se střetl s Cagliari po 85. v Serii A. Nerazzurri dnes vyhráli 43.zápas, 14krát byli poraženi a 28 skončilo utkání remízou.
Nicolo Barella hrál proti týmu, který ho vychoval a za který odehrál v Serii A 100 zápasů. Proti žádnému jinému týmu se mu v lize tolik nedaří jako proti Cagliari. Hned u čtyřech gólů asistoval.
3Lautaro vstřelil třetí gól v této sezoně a společně s Girdoudem (AC Milán) a Osimhenem (Neapol) vede tabulku střelců.
71letý Claudio Ranieri, trenér sardinského celku, vedl v sezoně 2011–2012 i milánský Inter.
#20
30 let
Výška: 178 m.
Pozice: záložník
Smlouva: 30.06.2027

Highlights Youtube

Inter Milán zvítězil ve druhém kole Serie A na půdě nováčka z Cagliari 2:0. Na tříbodový večer Nerazzurri zadělali už v úvodní půlhodině, kdy pohledné kombinace zakončili nejprve Denzel Dumfries a o devět minut později také Lautaro Martínez. Na trefu nizozemského reprezentanta přihrávala letní posila z Německa Marcus Thuram, který si připsal premiérovou asistenci mezi italskou elitou přesně 17 let a 282 dní po poslední gólové přihrávce svého otce Liliana. Jakub Jankto nastoupil za celek ze Sardinie poprvé od začátku, ale po hodině hry byl vystřídán.

Zprávy o Interu Milán 23.12.2021

23/12/21 - Před vánoční přestávkou jsou Inter a Milán na čele tabulky Serie A, přičemž oba rivaly dělí čtyři body. Vyústí letošní sezóna v závod o titul mezi oběma milánskými celky? Nebo se probere Neapol a pořadím v tabulce ještě zamotá? Jakou mají tyto tři týmy aktuální formu a jaké zápasy je čekají po vánoční přestávce?

Inter končí rok 2021 jako zimní šampion a statistiky jasně ukazují jeho neuvěřitelnou formu. Nerazzurri nastříleli v prvních 19 zápasech této sezony 49 gólů, což je obrovské množství, které se za posledních 60 let podařilo pouze jednomu týmu, a to Atalantě Gian Piera Gasperiniho v sezoně 2019/20.

Inter také vyhrál posledních šest ligových zápasů v řadě bez inkasované branky, což se milánskému klubu nepodařilo od roku 1979. Za posledních 43 let se k tomu tým přiblížil pouze dvakrát, v roce 1989 s Giovannim Trapattonim a v roce 1996 s Royem Hodgsonem.

Silnou defenzivní formu milánského klubu doprovází neuvěřitelný průměr téměř tří gólů na zápas, přičemž v posledních sedmi ligových zápasech vstřelil tým 20 branek. Tato útočná efektivita je důvodem, proč Nerazzurri skórovali v posledních 38 ligových zápasech v řadě. V historii Serie A se to podařilo lépe pouze konkurenčnímu Juventusu, a to hned dvakrát. Poprvé to bylo v sezoně 2013/14, kdy Bianconeri skórovali ve 43 zápasech po sobě, a v sezoně 2016/17, kdy skórovali ve 44 zápasech po sobě.

104 gólů vstřelených v roce 2021 představuje pátý nejvyšší počet gólů v kalendářním roce, hned za Milánem, který v roce 1949 vstřelil 105 gólů, Turínem, který v letech 1947 a 1948 vstřelil 111 a 114 gólů, a Milánem, který v roce 1950 vstřelil 120 gólů. Všechno jsou ale více než 70 let staré záznamy.

Tato čísla naznačují, že Inter je na nejlepší cestě obhájit ligový titul poprvé od sezony 2009/10, kdy pod Josém Mourinhem získal treble po zisku Scudetta v sezoně 2008/09.

V úterý provedla razii v kancelářích Interu finanční policie (Guardia Di Finanza), hledající důkazy související s probíhajícím a stále se rozrůstajícím vyšetřováním potenciálně nadhodnocených přestupů. Inter vydal prohlášení, v němž ujišťuje, že spolupracuje s finanční policií a poskytuje jí dokumenty. Žádný zaměstnanec klubu však vyšetřován není. Nejvíce je v tomto případu namočen turínský Juventus. Očekává se, že razie bude následovat ve více klubech.

Nadsazené ceny umožňují hráčům přecházet z jednoho klubu do druhého za oficiálně mnohem vyšší částku, než jakou mají hodnotu, přičemž tyto zisky jsou považovány za formu falešného účetnictví ve snaze ho mít vyrovnané.

Inter vydal po návštěvě svých kanceláří oficiální prohlášení: "FC Internazionale potvrzuje, že poskytl dokumentaci, která byla požadována v souvislosti s prodejem některých hráčů v sezónách 2017-18 a 2018-19. Žádost přišla od milánské prokuratury, aby ověřila řádné účtování relativních kapitálových výnosů. Rozvahy klubu jsou redigovány s ohledem na nejpřísnější účetní zásady. Žádný zaměstnanec Interu není vyšetřován. Žádné obvinění nebylo formalizováno. Jak vyplývá z prohlášení prokury, jedná se o čistě předběžné vyšetřování."

Federico Dimarco dnes v sídle klubu podepsal prodloužení smlouvy s Interem o tři roky. Současná smlouva mu končila v roce 2023. Čtyřiadvacetiletý italský hráč, který je produktem mládežnického systému Nerazzurri, se stal pravidelnou součástí týmu trenéra Simoneho Inzaghiho a v této sezoně zatím nastoupil do 24 soutěžních zápasů.

Jak informoval server InterNews24, Dimarco dnes dorazil do sídla Interu na Viale della Liberazione, aby položil pero na papír a podepsal prodloužení smlouvy, která ho s klubem spojí až do roku 2026. Levý obránce si místo v sestavě Interu vysloužil po vydařené sezoně, kterou strávil na hostování v Hellasu Verona, kde v 35 ligových vystoupeních za Gialloblu vstřelil pět gólů a na pět přihrál. Tržní hodnota hráče se odhaduje na 13 milionů eur, Nerazzurri si ho proto chtějí udržet na delší dobu a věří v jeho potenciál.

Společnost Opta zveřejnila nejlepší jedenáctky Serie A po prvních 19 zápasech sezony 2021/22 na základě svých statistik.

Před vánoční přestávkou je Inter na prvním místě tabulky se 46 body, čtyři body před AC Milán a sedm bodů před Neapolí. Na základě statistik se však v nejlepší jedenáctce po polovině sezony ocitli pouze tři hráči Nerazzurri.

Nejlepší XI podle Opty po polovině sezony 2021/22 Serie A: Handanovič; Theo Hernandez, De Ligt, Bremer, Cuadrado; Calhanoglu, Brozovič, Fabian Ruiz; Simeone, Pašalić, Vlahovič.

Inter dostal v tomto ročníku pouze 15 gólů, ale ani jeden z obránců Nerazzurri si nevysloužil místo v sestavě. Pouze kapitán Samir Handanović byl zařazen díky své působivé práci mezi tyčemi do brány. Do zálohy se "vešli" Turek Calhanoglu a Chorvat Brozovič.

Italský reprezentant Stefano Sensi nastoupil ve středu večer na San Siru do zápasu proti Turínu z lavičky náhradníků. Během utkání se do jeho domu vloupali zloději, kteří ukradli hodinky v hodnotě 70 000 eur a další cenné předměty patřící Sensimu a jeho manželce, celkem podle deníku La Gazzetta dello Sport za 200 000 eur. Zloději se do bytu v Miláně pravděpodobně vloupali oknem do kuchyně. Na vloupání hráč přišel, když se po zápase vracel domů kolem půl jedné ráno.

Po Adamu Ounasovi z Neapole, janovském brankáři Salvatore Siriguovi a bývalém útočníkovi Udinese Antoniovi Di Nataleovi je to další případ vloupání hráče Serie A za posledních sedm dní.

Nová vlna viru COVID-19 se šíří po celém světě. Varianta Omicron, která je snadněji přenositelná než předchozí verze viru. Italské stadiony však zůstanou kapacitně omezené na 75 procent. Fanoušci budou mít nově nařízeno nosit po celou dobu utkání respirátory a povinný zůstane zelený pas - potvrzení o bezinfekčnosti. Testy však už nestačí. Divák musí být očkovaný nebo po prodělané nemoci.

Dvě kola Serie B stanovená na vánoční období byla odložena kvůli rostoucímu počtu případů onemocnění mezi hráči a zaměstnanci. V Německu a Belgii jsou stadiony pro fanoušky uzavřeny a zápasy se hrají za zavřenými dveřmi, aby se zabránilo šíření nákazy.

23/12/21 - Inter skončil v roce 2021 v sedmém nebi poté, co si vítězstvím nad Turínem připsal sedmou výhru za sebou a šesté čisté konto v řadě. Trenér byl po zápase spokojený. Chválil tým, výkon, aktuální formu, klub za získané posily, i své pomocníky. Týmu věřil již od začátku sezony. Co by si přál k Vánocům?

Inter si připsal sedmou výhru v řadě v Serii A a šesté čisté konto v řadě. Další skvělý týmový výkon, ve kterém se obzvlášť dařilo Alessandru Bastonimu. Byl impozantní v obraně i nebezpečný v útoku a chvílemi působil i jako vysunutý útočník. O své myšlenky se podělil s DAZN: "Po těžkém začátku pokračujeme v dobré sérii, kdy neinkasujeme góly. Bylo důležité obnovit pevnou obranu v souladu s tím, co jsme dělali v minulé sezoně, a v tomto ohledu se nám daří skvěle."

"Přístup trenéra Simoneho Inzaghiho nám dodává prvek překvapení, který nám loni možná chyběl. Na hřišti se nám společně daří a skvěle spolu vycházíme. Noví hráči do týmu dobře zapadli," řekl Bastoni. "Jsme na skvělé vítězné vlně a chceme v tom pokračovat. Chceme zažít pocit z výhry Scudetta, který jsme si mohli užít v minulé sezoně."

V kalendárnom roku 2021 nazbieral Inter 32 víťazstiev v Serie A: v histórií ligy iba Juventus (33) v roku 2016 dokázal získať lepšie skóre.