Aktuální ↓ zprávy ↓
Sobota 27/05/23 20:45
Serie A, 37.kolo
INTER
ATALANTA
www.eurofotbal.cz
Inter Milán zvládl ostře sledovaný duel a před vysněným finále Ligy mistrů s Manchesterem City uzmul tři body Atalantě. Celku z Bergama tím zkomplikoval boj o čtvrté místo, Atalanta nevyužila ztráty AS Řím. Inter se naopak aspoň na chvíli posunul na druhé místo Serie A.

37.kolo Serie A

FC Bologna
-:-
Neapol
Fiorentina
-:-
AS Řím
Sampdoria
-:-
Sassuolo
Inter
-:-
Atalanta
Salernitana
-:-
Udinese
Lazio
-:-
Cremonese
Juventus
-:-
AC Milán
Spezia
-:-
FC Turín
Verona
-:-
Empoli
AC Monza
-:-
Lecce
Zprávy a aktuality Interu Milán ze dne 12.05.2022  

12/05/22 - Včerajšie finále Coppa Italia prinieslo všetko, čo k tradičnému derby dvoch najúspešnejších klubov v Taliansku patrí. Vidieť sme tak mohli "ukričanú" verziu Talianskej hymny v podaní speváčky Annalisy, vypredaný Stadio Olimpico v Ríme, množstvo emócií na trávniku, aj v hľadisku, 6 gólov, dva obraty vo vedení a bohužiaľ aj pár kontroverzných rozhodnutí rozhodcov.

Na konci toho všetkého tu máme 8. triumf Interu v domácom pohári. Úspešnejšia je v tejto súťaži len dvojica AS Rím (9) a Juventus (14).

2011-2021, jedno z najtemnejších období v histórií nášho milovaného klubu. Roky v ktorých sme nehrali ani Ligu Majstrov, v lige sme sa pohybovali bežne aj v stredných priečkách, v Európe sme mnohokrát vypadli už v skupine proti tímom ako Hapoel Beer Sheeva. Zažili sme mnoho ponížení a sklamaní, jedno sa však nikdy nezmenilo: láska nás tifosi k najkrajším farbám sveta. Napriek všetkému sme vždy stáli pri boku nášho tímu a hrdo nosili náš znak na hrudi. Pretože láska k Interu je večná a nič ju nedokáže zlomiť.

“Sú dní kedy byť Interistom je ľahké, dní kedy je to povinnosťou, a dní kedy byť Interistom je cťou.”

Takto zneli slová legendy Facchettiho, čo presne vystihuje nás Interistov.

Rok 2021 bol zlomový, po 11tich rokoch sme vrátili do modročierného Milána najcennejšiu trofej v Taliansku- Scudetto. Zastavili sme 9 ročnú nadvládu Juventusu. Vrátili sme sa tam kde patríme, všetci sme spoločne dostali Inter tam kde mu to najviac ‘sluší’. Všetci vieme čo sa po tej sezóne udialo, súperi dúfali že to bola len výnimka a že sa opäť vrátime na dno z predošlých rokov. Opak bol však pravdou, v tejto sezóne sme nazbierali ďalšie dva poháre a za 2 roky sme vyhrali všetko, čo talianský futbal ponúka. Inter sa opäť pohybuje v jeho prirodzenom habitáte, my môžeme opäť hrdo fandiť a zažívať slávu, ktorú si zaslúžime. Veríme, že je to stále len začiatok, a že v nasledujúcich rokoch budú trofeje len pribúdať a pribúdať.

Pripomíname, že sezóna ešte neskončila, a aj keď to vyzerá tak, že nám titul už utiekol, je pred nami ešte 180 minút, a futbal nás už mnohokrát naučil, že do poslednej minúty je možné úplne všetko.

Grazie Ragazzi!

SEMPRE FORZA INTER!!!

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Partneři webu: Tutto Inter - Eurofotbal - Fotbalové zprávy - FC Juventus CZ - Onlajny.com
Privace Policy