Mistři Itálie 2023/24

Zprávy o Interu Milán 12.09.2023 

Thomas Zilliacus prohlásil, že chce Inter koupit, ale nechce být vlezlý a respektuje prezidenta Stevena Zhanga. Finský podnikatel v létě neskrýval svou touhu získat většinový podíl v Interu a v rozhovoru pro SempreInter.com zopakoval, že by Nerazzurri rád koupil. "Veřejně jsem řekl, že mám zájem o koupi Interu. Musí však existovat zájem současných majitelů Inter také prodat a nejsem si jistý, zda to chtějí udělat," prohlásil.

"Viděl jsem prohlášení Suningu, kde říkali, že jejich závazek vůči Interu je dlouhodobý. A já chci respektovat jejich vůli, nechci být vlezlý. Aniž bych zabíhal do detailů, mohu říci, že v tuto chvíli žádná přímá jednání neprobíhají. Mám příliš velký respekt k rodině Zhangových a ředitelům klubu," pokračoval Zilliacus.

"Pokud se k této záležitosti chtějí vyjádřit, pak je to zcela na jejich uvážení. Já jen nechci jakýmkoli způsobem říkat něco, co by mohlo být špatně pochopeno."

Trenér Chile chce, aby Alexis Sánchez byl k dispozici jeho reprezentaci a mohl tak nastoupit i proti Kolumbii, ale jeho bývalý kondiční trenér varuje, že kvůli chudokrevnosti nebude hráč Interu v nejlepší formě.

Obavy se objevily, když se Sanchez během mezinárodní povinnosti v Chile nezúčastnil tréninku a podstupoval lékařské ošetření, později bylo oznámeno, že se jedná o mírnou formu anémie. Italská média jsou přesvědčena, že Inter o tomto stavu věděl a přišel na něj během lékařské prohlídky, když přicházel z Olympique Marseille jako volný hráč v posledních dnech přestupového období. Strach z něho neměl.

Bývalý kondiční trenér Chile Hernan Torres však promluvil pro Redgol a varoval, že anémie bude mít vliv na výkon Alexise Sancheze, a to jak pro jeho zemi, tak pro Inter. "Fyzická aktivita je závislá na průtoku krve, takže nedostatek železa a červených krvinek je při intenzivní činnosti velký problém. To se dá řešit různými způsoby, ale spolu s tím, že už nějakou dobu nehrál v profesionální soutěži, Alexis Sánchez určitě nebude v nejlepší formě."

Útočníkovi bude v prosinci 35 let a ve 153 seniorských zápasech za Chile nastřílel 51 gólů.

Podle asistenta trenéra Kolumbie není Juan Cuadrado v nejlepší formě. Nerazzurri se o nadcházejícím víkendu střetnou se svými městskými rivaly na San Siru v prvním Derby della Madonnina v této sezóně.

Cuadrado se během mezinárodní přestávky potýkal se zraněním a do Itálie se vrátí ve čtvrtek po zápase Kolumbie s Chile. "Cuadrado se zotavuje ze zánětu šlach, stále není v nejlepší formě, zejména proto, že je na konci tréninků unavený," řekl asistent trenéra Perea na úterní tiskové konferenci. "V tuto chvíli musíme počkat, jak bude jeho tělo reagovat. Nevíme, zda bude proti Chile k dispozici, ale zůstali jsme v kontaktu s lékařským personálem Interu."

Inter se dohodl na nové sponzorské smlouvě. Jde o italskou obuvnickou firmu U-Power, jejíž jméno se bude objevovat na zadní straně dresů. A to pravděpodobně už počínaje dalším zápasem. U-Power má na dresech nahradit čínského výrobce počítačů Lenovo.

Plány na nový stadion na San Siru nedávno definitivně padly po té, co rada města zakázala zbourat stávající stadion Meazza. AC Milán i Inter se tak rozdělily a každý chce stavět svůj stadion za hranicemi města.

Inter má plán, podle kterého by měla výstavba začít v roce 2025 a v sezoně 2028-29 by se na stadionu již mělo hrát. Tvrdí to italský zpravodajský portál Gazzetta.it, který uvádí, že vedle nového stadionu nebudou žádné komerční prostory - pro obchody, hotely, restaurace a podobné subjekty, od kterých by mohl mít klub další příjem z pronájmů.

Nerazzurri mají exkluzivní právo provádět v oblasti Roazzana studii proveditelnosti až do konce dubna příštího roku. Inter navíc může spoléhat na změnu územního plánu, která výstavbu stadionu umožní. V současné době existuje pouze povolení k výstavbě obytných nebo obchodních budov, ale Gazzetta předpokládá, že územní rozhodnutí pro stadion je vzdáleno jen jediným tahem pera. Podle listu hodlá klub pokračovat ve spolupráci s architektonickou kanceláří Populous, který navrhl plány stadionu "Katedrála", který měl nahradit San Siro. Tento plán by se měl pro nové místo upravit.

Podle deníku Gazzetta to však v současné době není v plánech Interu. Plánuje se pouze výstavba samotného stadionu.

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy