Mistři Itálie 2023/24

Sobota 16/09/23 18:00
Serie A, 4.kolo
INTER
5:1
AC MILÁN

Famózním způsobem zvládl Inter již letošní páté derby. Nejenom, že znovu vyhrál, ale svého městského rivala deklasoval 5-1. Přestože rossoneri měli míč ve svém držení daleko častěji než Inter, v prvním poločase dokonce přes 70 procent, nebezpečný byl hlavně Inter. Už o přestávce vedl 2-0 a díky přístupu svých hráčů nebylo pochyb, že tento zápas dopadne dobře. AC Milán sice po jediné zajímavější akci snížil, ale Inter chtěl dávat další a další góly. Dvakrát se trefil Mkhitaryan, výstavní trefou Thuram, Calhanoglu proměnil penaltu a závěrečný gól dal střídající Davide Frattesi.

Postřehy k zápasu
5Inter vyhrál milánské derby popáté za sebou. Všechny výhry si připsal v letošním kalendářním roce, což se mu ještě nikdy nepovedlo.
Výhra Interu 5-1 je nejvyšší vítězství v derby od roku 1974, kdy tehdy vyhrál stejným výsledkem. 5-1 se mu podařilo ještě vyhrát v roce 1910.
Hráč zápasu
#22
35 let
Výška: 177 m.
Pozice: záložník
Smlouva: 30.06.2026

Highlights Youtube

www.eurofotbal.cz
Hráči Interu zvítězili ve čtvrtém kole Serie A nad městským rivalem AC Milán 5:1. V Derby della Madonnina se na úvodní trefu čekalo pouze do páté minuty, kdy se zásluhou Henrikha Mkhitaryana ujali vedení Nerazzurri. Na první z celkem dvou tref arménského záložníka navázal ještě v úvodní půli pohlednou akcí Marcus Thuram, o nějž v létě oba týmy sváděly přestupovou bitvu. Inter tak i díky druhému ligovému gólu bývalého útočníka Mönchengladbachu ovládl už pátý vzájemný souboj v roce 2023 a posunul se do čela tabulky.

4.kolo Serie A

FC Janov
2:2
Neapol
Frosinone
4:2
Sassuolo
Fiorentina
3:2
Atalanta
Cagliari
0:0
Udinese
Salernitana
0:3
FC Turín
Verona
0:0
FC Bologna
AS Řím
7:0
Empoli
AC Monza
1:1
Lecce
Juventus
3:1
Lazio
Inter
5:1
AC Milán
Zprávy o Interu Milán 18.09.2023 

Simone Inzaghi: "Jsem nesmírně rád za celou naši rodinu, že jsme derby zvládli takovým stylem. Máme opravdu velkou radost. Měl jsem z toho zápasu obavy, protože jsme v kompletní skupině začali trénovat tři dny před utkáním, když někteří měli v nohách ještě reprezentační zápasy. Ale před kluky smekám, protože mi znovu ukázali touhu, jak moc chtějí vyhrát tyto zápasy. Dnes není vhodné mluvit o jednotlivcích, dnes musím vyzvednout celý tým."

"Velmi důležitá nyní bude šířka kádru, protože nás čekají zápasy každé tři dny. Všichni, kteří jsou v týmu svou šanci dostanou. Z nových posil zatím hrál hlavně Sommer a Thuram, ale na hřišti uvidíme všechny. Kluky na tréninku sleduji, každý pracuje poctivě a správná rotace nyní bude důležitá."

"Marotta a Ausilio chtěli Thurama podepsat už v zimě. Mluvil jsem i s Deschampsem, který ho chválil. Je to skvělý kluk s velkým srdcem. Okamžitě si ho v týmu všichni zamilovali. Ta krásná branka jen potvrdila jeho kvalitu."

"Asllanimu se daří dobře a měl by v tom pokračovat. Byl o něj velký zájem, ale my si ho chtěli ponechat k výměně za Calhanoglua. Je to určitě hráč s velkým potenciálem."

"Start sezóny nám vyšel skvěle, ale jsme teprve na začátku. Čeká nás velmi náročné období a my musíme pokračovat v tom, co jsme už začali."

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy