Liga mistrů: Inter - FC Porto 1:0

22/02/23 - Inter vstoupil do osmifinále Ligy mistrů úspěšně. Těsná výhra nad Portem 1:0 se však na San Siru nerodila úplně hladce. Jediný gól vstřelil až v 86.minutě střídající Romelu Lukaku. Černomodří byli v prvním poločase lepším týmem, Porto se takřka jen bránilo a neohrožovalo branku, kterou hájil Onana. Z nadějných situací však kýžený gól nepřišel. Lautaro hlavou přestřelil a Calhanogovu střelu z dálky brankář vyrazil. Hosté se časem osmělovali a ke konci první půle si vypracovali i slušnou šanci. Odpovědět mohl Bastoni, ale jeho hlavičku zázračně vytáhl z branky gólman. V druhém poločase pak byli hráči Porta chvíli nebezpečnější. Jen díky skvělým zákrokům Onany nešli do vedení. Inzaghi reagoval střídáním. Lautarovi po přihrávce Lukaka chyběl krok k úvodní brance. Důležitý okamžik přišel v 78.minutě, Otavio viděl druhou žlutou kartu a Porto se v oslabení zatáhlo. Inter tlačil a vysvobodil ho až zmíněný gól Lukaka. Belgičan nejprve trefil po centru Barelly hlavou tyč, míč se k němu ale odrazil zpět a pak již nezaváhal. Odveta se hraje za 14 dní.