Inter Milán pokračuje v projektu nového stadionu v Rozzanu

12/09/23 - Plány na nový stadion na San Siru nedávno definitivně padly po té, co rada města zakázala zbourat stávající stadion Meazza. AC Milán i Inter se tak rozdělily a každý chce stavět svůj stadion za hranicemi města.

Inter má plán, podle kterého by měla výstavba začít v roce 2025 a v sezoně 2028-29 by se na stadionu již mělo hrát. Tvrdí to italský zpravodajský portál Gazzetta.it, který uvádí, že vedle nového stadionu nebudou žádné komerční prostory - pro obchody, hotely, restaurace a podobné subjekty, od kterých by mohl mít klub další příjem z pronájmů.

Nerazzurri mají exkluzivní právo provádět v oblasti Roazzana studii proveditelnosti až do konce dubna příštího roku. Inter navíc může spoléhat na změnu územního plánu, která výstavbu stadionu umožní. V současné době existuje pouze povolení k výstavbě obytných nebo obchodních budov, ale Gazzetta předpokládá, že územní rozhodnutí pro stadion je vzdáleno jen jediným tahem pera. Podle listu hodlá klub pokračovat ve spolupráci s architektonickou kanceláří Populous, který navrhl plány stadionu "Katedrála", který měl nahradit San Siro. Tento plán by se měl pro nové místo upravit.

Podle deníku Gazzetta to však v současné době není v plánech Interu. Plánuje se pouze výstavba samotného stadionu.

Autor: Lukáš Pekárek

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy