Serie A: Inter-Lecce 2:0

23/12/23 - Inter se otřepal z nečekaného vyřazení z italského poháru a v Serii A pokračuje v krasojízdě. Další výhru bez inkasované branky si připsal v 17.kole Serie A proti Lecce. Na domácím stadionu vyhrál 2-0. Zápas otevřel hlavičkou po centru z rohového kopu obránce Yann Bisseck. Mladý obránce byl překvapivě aktivní v útoku a nejednalo se o jedinou jeho nebezpečnou střelu. Inter dominoval v držení míče a například na rohy vyhrál 16-2. Velkých šancí si mohl ale vypracovat více. Druhý gól vstřelil v 78.minutě Nicolo Barella po té, co ho vyslal gólmanovi tváří v tvář patičkou Marko Arnautovič. O 6 minut později byl za nesportovní mluvu vyloučen hráč Banda a tak Lecce dohrávalo oslabené. Inter zůstává na prvním místě s náskokem 4 bodů před Juventusem. Třetí AC Milán ztrácí na svého městského rivala 11 bodů. Serie A vánoční přestávku nemá, další kolo se hraje před silvestrem.