Serie A: Inter - FC Janov 2-1

04/03/24 - Zatímco Juventus prohrál v Neapoli, Inter ve 27.kole porazil na domácím stadionu FC Janov 2-1. O 15 bodů vede Inter Serii A a míří za titulem. Přesto má před sebou ještě dlouhou cestu. K jistotě potřebuje získat 19 bodů z 11 zápasů. Proti Janovu černomodří ovládli první v poločas, v kterém byli aktivnější a lepším týmem. První gól vstřelil po krásné akci Albánec Kristjan Asllani. Druhý gól přidal z penalty po faulu na Barellu Alexis Sánchez. Další šance Inter neproměnil. Janov sice nevypadal, že by se zmohl na nějaký odpor, ale přeci jenom do přestávky jednou nebezpečně zahrozil a obránci Interu se museli mít na pozoru. Druhý poločas začal dobře, Inter kontroloval hru, ale z ničeho nic přišel pěkný gól hostí a najednou se obraz hry změnil. Janovští si troufali navíc, začali ve více lidech útočit a hráčům Interu jako by se už nechtělo tolik běhat. Do pokutového území tak začali lítat nebezpečné centry a několikrát se nerazzurri osvobodili jen odkopnutím míče na roh. Pokud se dostali do útoku, tak i nadále tam sice byli nebezpeční, ale takovýchto situací podstatně ubylo. Další banku se nakonec ale nikomu vstřelit nepodařilo.

Autor: Lukáš Pekárek