Oaktree v pondělí převezme Inter, Suning dluh nesplatil

18/05/24 - Inter prožívá úspěšnou sezónu, kterou zakončil ziskem historického 20. Scudetta. Zítra Nerazzurri čeká poslední domácí zápas, při kterém bude týmu předán pohár pro vítěze italské ligy. Nálada mezi hráči je skvělá. Inzaghi složil fungující tým, který se může posouvat ještě výš a výš. Sportovní manažeři v čele s Marottou a Ausiliem fungují skvěle a snaží se usilovně pracovat na prodlužování smluv s klíčovými hráči. Vše tedy vypadá růžově.

Ovšem v pozadí se aktuálně odehrává scénář, který může mít pro Inter hořký konec. Už několikrát jsme psali o půjčce Suningu od investičního fondu Oaktree, která proběhla v roce 2021 a aktuálně i s úroky činí 395 milionů €. Problémem však je, že tato půjčka je splatná už tohle pondělí 20. května. Suning v posledních měsících usilovně jednal s jiným investičním fondem - PIMCO, který by dluh Oaktree splatil a Suning by tak své dluhy odsunul, i když ještě s vyšším úrokem. Každopádně tyto jednání nejspíš do úspěšného konce nedošly, a tak Suning v pondělí zřejmě ztratí kontrolu nad Interem.

Čínská společnost totiž nezvládne splatit svůj dluh a Oaktree tak získá klub jako pokrytí půjčky. Co by pak následovalo, to je ve hvězdách… Jednou z možností je, že Oaktree bude majitelem, ale klub bude i nadále řídit rodina Zhangů. Tato možnost je ale nepravděpodobná, protože Oaktree o Inter zájem nemá a nepředpokládá se, že do klubu bude dávat vyšší finance. Bude se tak nejspíš hledat nový majitel, ale to může trvat dlouho. Co by se během této doby dělo v Interu, to se neví…

Autor: Martin Frydryšek

FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy