Handanovič: Byl to faul. S Onanou nemám problém.

04/04/22 - Brankář Interu Samir Handanovič dokázal včera večer proti Juventusu udržet čisté konto. Inter vyhrál 1:0 na Allianz Stadium. "Toto vítězství má významnou hodnotu. Moc jsme toho nevytvořili, ale ukázali jsme charakter a teď musíme být plní nadšení," řekl Handanovič pro DAZN. "Juventus není jako každý jiný soupeř. Jsme šťastní."

Juventus byl v prvním poločase blízko gólu poté, co brankář vyrazil centr nad sebe tak, že míč šel vysoko do vzduchu. Handanovič upadl a míč se po odrazu otřel o břevno. "Byl to faul a Chiellini to ví. Kdyby míč přešel čáru, nebyl by gól uznán. Omluvil se a takhle je to v pořádku," řekl brankář.

Handanovičovi končí na konci sezony smlouva. Inter si již zajistil služby brankáře Ajaxu Andre Onana, který se k Nerazzurri připojí v létě jako volný hráč. Příchod kamerunského internacionála kapitána Nerazzurri netrápí. "Nemám žádné problémy," přiznal. "Konkurence je normální a mně to nevadí. Důležité je, aby se Inter vrátil silnější. Musím se soustředit na posledních pár zápasů a pak se uvidí. Ještě jsem ani nepodepsal prodloužení smlouvy, takže uvidíme."

Slovinský brankář se proti Juventusu představil ve 359. zápase v Serii A za Inter, čímž se v žebříčku hráčů s největším počtem ligových zápasů za Nerazzurri dostal před Tarcisia Burgniče.

Žebříček podle počtu startů za Inter v Serii A je následující: Samir Handanovič 359, Tarcisio Burgnich 358, Walter Zenga 328, Ivan Cordoba 323. - Javier Zanetti 615, Giuseppe Bergomi 519, Giacinto Facchetti 475, Sandro Mazzola 417, Mario Corso 413, Giuseppe Baresi 392.

Autor: Lukáš Pekárek