Report: Sampdoria - Inter 2:2

První ztrátu v nové sezoně si připsal mistrovský Inter. Hosté sice na Luigi Ferraris dvakrát vedli, ale Sampdoria pokaždé přispěchala s odpovědí. Na góly Dimarca a Lautara Martíneze zareagovali Yoshida a Augello.

Inter byl před zápasem favoritem a i ve třetím zápase chtěl získat plný počet bodů. V Janově se to ale nepodařilo. Sampdoria měla po pěti minutách první velkou šanci, ale centr Augella zasáhl Thorsby v záklonu a branku přestřelil. Domácí byli aktivnější, ale do vedení šli beztak milánští. V 18. minutě se Interu naskytla ideální standardní situace, k balónu se postavili Calhanoglu s Dimarcem a byl to překvapivě druhý jmenovaný, který zakroutil balón přesně do šibenice a Audero na něho nedosáhl.

Rozhozená Sampdoria mohla o čtvrthodiny později prohrávat o dva góly, kdyby Audero nevychytal v dravém průniku Lautara Martíneze. A tak udeřilo na druhé straně hřiště. Obrana Interu nedokázala odhlavičkovat rohový kop do bezpečí a Maja Yoshida nakonec se štěstím propasíroval balón do sítě. Ani remíza 1:1 neměla dlouhého trvání. Ve 42. minutě ještě neuspěl z rohového kopu hlavičkující Škriniar, ale o dvě minuty později už po pěkné akci Barelly neomylně zakončil z první Lautaro Martínez.

Simone Inzaghi mohl být s průběžným výsledkem spokojen, avšak po změně stran čekaly Nerazzurri ještě krušné časy. Hned po přestávce se Sampdorii opět podařilo srovnat krok. Byl to podobný gól, jako vstřelil na konci první půle Lautaro Martínez. V podání Sampdorie centroval Bereszynski a z první se opřel do balonu Tommaso Augello - 2:2.

Také tento výsledek nemusel mít dlouhého trvání. Inter si následně vypracoval dvě stoprocentní šance a naneštěstí pro hostující příznivce je neproměnil. Perišićova přihrávka na Džeka nebyla přesná a bosenský útočník tak nemohl zakončovat do prázdné branky. Zanedlouho zase minul branku Calhanoglu, přitom měl spoustu času zakončit výrazně lépe.

Ve spalování šancí se nenechala zahanbit ani Sampdoria. Ránu Candrevy zlikvidoval Handanović a nepříjemný projektil Correy zase vytáhl Audero. Gólem neskončila ani loženka Damsgaarda, kterou na brankové čáře odvracel D'Ambrosio. Interu se nepodařilo vstřelit rozhodující gól a poprvé v sezoně zaváhal, když na Sampdorii remizoval 2:2. Domácí nevyhráli ani ve třetím ligovém zápase a na další příležitost jak získat tři body si musejí počkat do příštího víkendu.