Report: Inter - Atalanta 2:2

Inter v naprosto strhujícím utkání doma jen remizoval s Atalantou a nakonec mohl být vlastně rád i za ten bod. První velký šlágr tohoto kola skončil dělbou bodů poté, co Atalanta dokázala otočit skóre po trefě Lautara Martíneze. Edin Džeko pak chvíli před koncem srovnal na konečných 2:2, ale to byl stále jen začátek dramatického závěru s několika dalšími zvraty.

Edinu Džekovi se zatím solidně daří umlčet kritické hlasy některých fanoušků a svou aktivitou i nebezpečím pro soupeře dlouhodobě ukazuje zdvižený prostředníček mnoha fandům AS Řím, kteří ho už dávno chtěli z klubu pryč. Džeko se rázně připomněl už ve třetí minutě, kdy svůj volej poslal těsně vedle tyče. Inter ale udeřil jen o dvě minuty později. Lautaro Martínez si naběhl na krásný pas od Barelly a v pádu poslal míč do sítě - 1:0.

Atalantě trvalo až do nějaké dvacáté minuty, než se vůbec začala osmělovat, respektive než jí to Inter dovolil. První problematickou situaci musel brankář Handanovič řešit ve 23. minutě, kdy De Roon pálil těsně vedle. O pár minut později za něj zaskočil neúnavný Brozović, který zablokoval pokus Pessiny.

Přesně ve 30. minutě se tlak Atalanty konečně vyplatil. Obrana Interu neodvrátila původně pokaženou rozehrávku Atalanty, k míči se dostal Ruslan Malinovskyj a nádhernou ránou poslal míč k tyči! Handanovič byl i přes své schopnosti a centimetry bezbranný.

Radost Interu, která mu vydržela prvních pětadvacet minut, náhle zamrzla ve 38. minutě. To se totiž Malinovskyj odhodlal k další povedené ráně a Handanovič ji vyrážel jen před sebe. Jenže tam byli hned dva protihráči a žádný domácí fotbalista. Dobíhající Rafael Tolói si mohl vybrat, na kterou stranu pošle míč - 2:1.

Interu trvalo docela dlouho, než tuhle situaci rozdýchal. A mohlo být ještě hůř. V 53. minutě trefil

jednoznačně nejlepší muž na hřišti Ruslan Malinovskyj z přímého volného kopu tyč! Takhle to dál nejde, řekl si trenér Inzaghi, a vystřídal tři hráče. A po dvou minutách se jeden z nich málem radoval. Ránu Matíase Vecina ale brankář Musso vyrazil na brankové čáře!

O chvíli později si na další pas od Barelly naběhl Lautaro Martínez, před nějž Musso vyrazil těžký míč. Martínez jej ale nedokázal dostat do brány. Až dvacet minut před koncem utkání se k míči dostal do vápna naběhnuvší Dimarco a píchl balon na Mussa, který míč vyrazil vedle sebe. Tam stál pozorný Edin Džeko, který už měl práci snadnou.

A teď nastalo to pravé drama. Pět minut před koncem utkání nejprve zahrál Merih Demiral ve vápně rukou a sudí po poradě s VARem pískal penaltu. K ní se postavil odchovanec Interu Federico Dimarco, jenže napálil míč od břevna daleko pryč! O pouhé dvě minuty později střídající mladíček Roberto Piccoli sice vstřelil vítěznou branku Atalanty, ale VAR ji odvolal! Balon totiž v začáteční fázi překročil pomezní lajnu...