Report: Inter - Juventus 1:1

Inter měl Juventus na lopatě a byl blízko vítězství v prestižním "Derby d'Italia". Od 17. minuty vedl po zásahu Edina Džeka, ale Juventus dvě minuty před koncem vyrovnal na konečných 1:1. Domácí přitom hodně spílají sudímu Marianimu, který po shlédnutí videa odpískal přísnou penaltu a tu potom proměnil střídající Argentinec Paulo Dybala.

Na stadionu Giuseppe Meazzy se potkali dva nenávidění rivalové. Inter loni přerušil devítiletou nadvládu Juventusu a získal mistrovský titul. V "Derby d'Italia" se mu však dlouhodobě moc nedaří a o to větší měl motivaci zvítězit. Trenér hostí Max Allegri nechal jen na lavičce náhradníků Paula Dybalu, Federica Chiesu nebo obránce De Ligta.

Zaplněný milánský stadion viděl v úvodu větší snahu na straně Nerazzurri a ta ve svém důsledku vedla k prvnímu gólu. A nutno dodat zaslouženému. V 17. minutě se ze střední vzdálenosti opřel do balónu Çalhano?lu a orazítkoval tyč. To však domácí nemuselo mrzet, protože od tyče se balón odrazil přímo na kopačku Edina Džeka a Inter vedl. Nebyla to jediná rána pro Juventus, protože hned po inkasované brance odstoupil ze hřiště zraněný Bernardeschi, kterého nahradil Bentancur.

Juventusu chvíli trvalo, než se osmělil a Cuadrado se svojí navštívenkou neprověřil Handanoviče. "Stará dáma" zvýšila aktivitu a připraven udeřit byl i Inter. První poločas ale žádnou další větší příležitost nenabídl a skončil jednobrankovým vedením Nerazzurri.

Trenéři Inzaghi s Allegrim se rozhodli ponechat stejné jedenáctky i do druhého poločasu a také obraz hry zůstával prozatím stejný. Hodně se bojovalo ve středu hřiště a koncovek bylo málo. Až v 62. minutě srazil Bonucciho nebezpečnou střelu Škriniar a za chvíli nepotrestal rychlý brejk Perišić. S balónem na noze pronikl do šestnáctky a samostatně zakončil vedle branky.

Allegri potřeboval od svých svěřenců větší aktivitu a na trávník přišli Dybala s Chiesou. V 72. minutě prověřil Handanoviče z volného přímého kopu právě Dybala a čas Juventusu na vyrovnání nadále ubíhal.

"Stará dáma" se trvale usadila na polovině Interu a hledala cesty do blízkosti slovinského brankáře. Milánští ale dobře bránili a Juventus do ničeho velkého nepouštěli. Opravdu to vypadalo, že Inter nejtěsnější vedení uhájí, jenomže pár minut před koncem došlo k penaltovému okamžiku.

Dumfries na samotné hranici pokutového území ťukl do špičky kopačky Alexe Sandra a sudí po chvilce celou záležitost zkoumal u videa a odpískal pokutový kop. S tímto verdiktem hrubě nesouhlasil Simone Inzaghi a za prudkou reakci uviděl od sudího Marianiho červenou kartu. Protesty byly zbytečné, Paulo Dybala penaltu proměnil a srovnal stav derby na 1:1. V nastaveném čase se nikdo s remízou spokojit nechtěl, nicméně další gól už nepadl.