Report: Inter - Udinese 2:0

Další tři body do tabulky získal mistrovský Inter Milán, který krátce po obědě na stadionu Giuseppe Meazzy porazil Udinese 2:0. Inter poměrně dlouho nemohl najít na obranu Zeber recept, až po hodině hry se dokázal prosadit Ángel Correa a stejný hráč přidal i druhý gól Nerazzurri.

Inter byl před utkáním jasným favoritem a před cestou do Podněstří k zápasu Ligy mistrů s Šeriffem Tiraspol chtěl zvítězit. A mohl to mít o dost složitější, kdyby Udinese proměnilo jednu z prvních šancí, kterou mělo. Po pěti minutách se dostal k odraženému balónu Stryger Larsen, ale nedůrazné zakončení mu lapil Handanović. Na druhé straně vyzkoušel střelecké štěstí Barella a branku Zeber těsně přestřelil. Barella byl ve velké šanci i o tři minuty později a výborný zákrok nohou předvedl Silvestri.

Šance Interu začaly skokově přibývat, ovšem skóre se stále nehnulo. Ranocchia hlavičkoval po rohovém kopu vedle a další Barellovu střelu vyrazil Silvestri. Domácí záložník byl hodně vidět a při další akci ho na poslední chvíli odzbrojil Samir.

Inter byl ve druhém poločase trpělivý a po hodině hry se skutečně dočkal. Joaquín Correa s balónem na noze vběhl do šestnáctky a přesně mířenou střelou poslal Inter do vedení. Tím se Nerazzurri definitivně uklidnili a zakrátko přidali i druhý gól. Dumfriesovu přihrávku si opět našel Joaquín Correa a i jeho druhé zakončení skončilo v síti!

Svěřenci trenéra Simona Inzaghiho měli i další šance rozhodnout utkání třetím gólem. Volej Vidala z hranice šestnáctky prosvištěla těsně vedle tyče a na druhé straně Deulofeu pořádně provětral Handanoviće. Deulofeu nakonec dostal balón do sítě, ale branka nemohla kvůli předchozímu ofsajdu platit. Inter si dvoubrankový náskok v pohodě pohlídal a do tabulky získal další tři body.