Report: Inter - Spezia 2:0

Povinnost splnil ve středečním zápase Inter Milán. Nováčka Spezii Calcio porazil brankami Gagliardiniho a Lautara Martíneze 2:0 a minimálně na pár hodin se posunul na druhé místo v tabulce. Inter měl utkání plně pod svojí kontrolou a Spezii vlastně nic nedovolil.

Inter vstupoval do zápasu jako jasný favorit, jehož povinností bylo získat tři body. Od začátku byli Nerazzurri aktivnější na balónu a svojí převahu stupňovali. Spezia se na San Siru bránila a dařilo se jí to celou půlhodinu. Teprve ve 36. minutě našli domácí recept a po přehledné kombinaci zakončoval po přihrávce Lautara Martíneze záložník Roberto Gagliardini! Inter vedoucí branku potřeboval a mohl se uklidnit. Spezia měla v prvním poločase jen jednu brankovou příležitost a nechybělo moc a mohlo být vyrovnáno. Po rohovém kopu hlavičkoval Amian a skvělý zákrok předvedl na brankové čáře Handanovič.

Svěřenci Simoneho Inzaghiho vedli 1:0 a rozhodně ještě neměli vyhráno. Spezia se o přestávce snažila oživit síly, ale lepší zůstával Inter. V 52. minutě se pustil do individuální akce Joaquín Correa a naštěstí pro Spezii trefil břevno! Ve velké šanci byl i Çalhano?lu, proti kterému se zaskvěl Provedel.

Tlak domácích nakonec vygradoval v pokutový kop a druhou branku. Hristov zahrál ve vlastní šestnáctce rukou a sudí měl o penaltě jasno. Lautaro Martínez jí suverénně proměnil a Inter vedl o dva góly. O chvíli později už to mohlo být o tři góly, ale další nebezpečnou ránu Çalhano?lua zpacifikoval Provedel.

Spezia měla ještě spoustu času vrátit se kontaktní brankou do hry, ale proti Interu neměla moc šancí. Domácí hráli v pohodě a utkání si zbytečně nekomplikovali. Třetí gól ale nepřidali a spokojili se s vítězstvím 2:0, které je minimálně na pár hodin posune na druhé místo tabulky.