Report: Inter - AC Milán 1:2

Derby della Madonina ovládl tentokrát AC Milán. Ten sice po většinu času nebyl herně lepší, ale lépe zvládl vypjatý závěr a především díky dvěma brankám Oliviera Girouda zvítězil 2:1. Inter se může zlobit jen sám na sebe, utkání měl totiž skvěle rozehrané, avšak vedení po brance Ivana Perišiće neudržel. Boj o Scudetto se tak v Itálii dramatizuje.

Milánu chyběl hvězdný útočník Zlatan Ibrahimović a tak se na hrotu objevil Olivier Giroud. Na straně Interu nebyla žádná výrazná absence a Simone Inzaghi vyrukoval s očekávanou jedenáctkou.

Po deseti minutách Inter poprvé rozvlnil síť, jenomže hlavička Dumfriese z malého vápna neplatila. Na vině byl odmávaný ofsajd po přihrávce na Perišiće. Nicméně Nerazzurri se nenechali rozhodit a dál stupňovali svůj tlak. Po tečované Brožovićově ráně musel Maignan předvést reflexivní zákrok a ve 27. minutě spálil obrovskou příležitost Barella, když mu Martínez elegantně přiťukl balón a jeho střela zamířila vedle. O dvě minuty později byl v šanci opět Dumfries a Maignan předvedl další zákrok.

Francouzský brankář se rozhodně nenudil a o dost méně práce měl Handanovič. Vůbec poprvé šel výrazněji do akce až ve 35. minutě, kdy vyrazil Tonaliho tvrdou ránu. Byla to však ojedinělá šance Milána, jinak udával tempo Inter a ještě před koncem prvního poločasu se ujal vedení. Pomohla mu standardní situace a katastrofální bránění rohového kopu v podání AC. Ve vápně zůstal nikým nehlídaný Perišić a balón z první poslal do sítě!

Stefano Pioli potřeboval o přestávce reagovat a do druhého poločasu nasadil místo Saelemaekerse brazilského křídelníka Juniora Messiase. Byl to ale Tonali, který vypustil další ránu, tentokrát mimo Handanovičovy branky.

Inter držel veškeré ofenzivní snahy Rossoneri na uzdě, tedy až do chvíle, kdy se na trávníku objevil Brahim Díaz. Právě on rozhýbal hru AC a jeho sražená střela doputovala šťastně k nohám Oliviera Girouda, jenž srovnal na 1:1. Vyrovnávací branka byla trochu jako blesk z čistého nebe. Inter ještě reklamoval ofsajd, ale o ten se v žádném případě nejednalo a předchozí tvrdý střet Girouda s Alexisem se neřešil.

AC bylo najednou jako polité živoucí vodou a za další tři minuty dokonalo obrat. Calabria si krásně všiml uličky na Girouda, ten se obtočil kolem De Vrije a nepříliš razantní střelou překonal Handanoviče. Slovinský brankář si na balón sáhl, ale v cestě do branky mu nezabránil. Inter, který byl prakticky celou dobu lepší, musel dohánět a čas ještě měl.

V závěru začaly na trávníku jitřit emoce a sudí Guida nejprve udělil červenou kartu na lavičce Rossoneri a pak už v nastavení Theu Hernándezovi. Ten při poslední akci Interu schválně škobrtl zezadu Dumriese a možná trochu překvapivě uviděl hned červenou. Následný centr do šestnáctky, kam si naběhl i Handanovič zůstal nevyužit. AC Milán šťastně otočil vývoj a prestižní derby získal pro sebe.