Report: Juventus - Inter 2:4

Stadio Olimpico vidělo další strhující utkání, jak se na finále Coppa Italia sluší. Inter hned na začátku utkání dostal do vedení Barella, ale Juventus se po změně stran nadechl k velkému obratu. Ten ale ukázal i Inter a dvěma gólům Ivana Perišiće děkuje za trofej.

Juventus už dávno vypadl z boje o titul a o to víc si chtěl z pokažené sezony napravit chuť trofejí. Jedinou trofejí, kterou ještě mohl vyhrát. Vítězství v Coppa Italia by bylo o to snazší, že jeho protivníkem se stal nenáviděný rival, Inter. A kromě jiného to taky bylo poslední velké finále jistého Giorgia Chielliniho, v barvách Juventusu pak i Paula Dybaly.

Jenže lépe začal Inter. Stačilo mu sedm minut, aby poprvé výrazně zahrozil a hned z toho dal gól. Po rohovém kopu se totiž Staré dámě nepovedlo odvrátit míč dostatečně daleko, balonu se chopil mladý záložník Nicol? Barella a křížnou ranou ke vzdálenější tyči poslal Inter do vedení!

Paradoxně ale tahle branka Inter nenabudila, nýbrž se Nerazzurri prakticky ihned mírně zatáhli na vlastní polovinu a nechali hrát Juventus. Ten mohl srovnat po dvaceti minutách, když se k míči ve vápně dostal nepokrytý Paulo Dybala. Jenže narazil na zkušeného Samira Handanoviče, která jeho ránu zastavil. A následně si poradil i s nebezpečnou střelou v podání Dušana Vlahoviće!

Na umění Paula Dybaly si Inter nedával dobrý pozor a argentinský útočník mu to mohl vrátit vyrovnávací trefou. Po třiceti minutách pálil z voleje uvnitř vápna jen těsně vedle brány a Inter opět varoval. Trenér Allegri přirozeně nebyl spokojen s tím, co vidí na trávníku, a proto dal ještě pár minut před koncem pokyn Álvarovi Moratovi, aby vletěl na hřiště.

A střídání to bylo opravdu hodně povedené, protože Juventus i díky jeho přítomnosti předvedl skvělý nástup do druhé půle. Pět minut z ní bylo odehráno, když obrana Interu nedostatečně odvrátila míč a doufala, že celá akce Juventusu je u konce. Nebyla, protože balonu se na kraji vápna zmocnil Alex Sandro a dělovkou k tyči překonal marně chytajícího Handanoviče!

Slovinský brankář se musel hodně zlobit na své obránce a ještě víc o pouhé dvě minuty později. Stopeři Interu se opět moc nepředvedli, když nechali Dušana Vlahoviće zakončovat ne jednou, ale dokonce dvakrát. Srbský mladík dostal míč ve vápně, obešel prvního obránce a pálil do Handanoviče. Když se od jeho hlavy balon odrazil zpět, neměl už někdejší hráč Fiorentiny s dorážkou potíže.

I Juventus střídal, ale v jeho podání to nebylo moc povedené. V 67. minutě se na hřiště podíval stoper Bonucci, aby vytvořil neprostupný val. Jenže místo toho po pouhých jedenácti minutách fauloval pronikajícího Lautara Martíneze a sudí i po nápovědě od VARu pískal pokutový kop! K němu se postavil Turek Hakan Çalhano?lu a nemýlil se! Takže na Stadio Olimpico jsme se dočkali prodloužení.

To začalo bezesporu lépe pro Inter, stejně jako první poločas celého utkání. A to dalším faulem ve vápně. Stoper De Ligt jemně hrábnul po De Vrijovi a sudí díky VARu pískal další pokutový kop pro Inter. Tentokrát na sebe vzal odpovědnost zkušený veterán Ivan Perišić a tvrdou ranou nedal Perinovi šanci - 3:2 pro Inzaghiho mužstvo.

Perišić se stal černou můrou Juve a hlavní postavou prodloužení. Po pouhých třech minutách dostal nabito od Dimarca a nádhernou ranou z velké vzdálenosti zasadil Juventusu čtvrtý úder.