Report: Inter - Spezia 3:0

Fotbalisté Interu Milán splnili roli favorita a Spezii bez větších potíží porazili 3:0. Zejména v prvním poločase předvedli Inzaghiho svěřenci drtivý nápor, ale víc jak jednu branku nevstřelili. Až po změně stran doplnil Lautara Martíneze i turecký záložník Hakan Çalhano?lu a střídající Joaquín Correa.

Utkání Interu se Spezií připomínalo v prvním poločase hru kočky s myší. Milánský celek naprosto dominoval a je s podivem, že do poločasu vedl jen o jeden gól.

Jedním z faktorů byl výtečný brankář Dragowski, který držel hosty nad vodou co to šlo. První dva těžké zákroky na brankové čáře tasil už po devíti minutách. Ve 14. minutě zase překazil případnou gólovou radost Lautarovi, jehož ránu vytěsnil na rohový kop. Inter postupně utahoval smyčku a stadion Giuseppe Meazzy očekával gólovou explozi každou chvílí. Spezia dál přežívala šance, Lautaro při dalším pokusu rozvlnil boční síť a po pěkné kombinaci pálil vedle aktivní Dumfries. Příznivci Nerazzurri se konečně dočkali ve 35. minutě. Barella rozehrál na Lukakua, ten sklepl balón pro Lautara Maríneze, na jehož pohotovou a přesnou střelu Dragowski nedosáhl.

Inter po vstřelené brance ještě zvýšil už tak vytočené otáčky a Dragowski se nadále nenudil. Pomohla mu i branková konstrukce, jako v případě hlavičkujícího Lukakua. Krásný centr přitom načechral Bastoni. Sotva si Spezia oddechla, řítil se s příležitostí Lautaro a branku přestřelil. Inter vedl po prvním poločase naprosto zaslouženě.

A jak první půle skončila, tak začala ta druhá. Inter dál svíral svého soupeře a když se v 52. minutě dostal k odraženému balónu Çalhano?lu, bylo to už 2:0. Až poté domácí sundali nohu z plynu a uchýlili se ke kontrole balónu. Spezia se snažila oživit defenzívu, nicméně na hru Interu jednoduše neměla.

Závěr zápasu se spíše vlekl, ale i tak se diváci dočkali třetího gólu. Střídající Džeko si zpracoval pas za obranu, před Dragowskim si pokryl balón a přihrávkou našel skórujícího Joaquína Correu - 3:0. Mezi střelce se mohl zapsat i Džeko, jenže hostující brankář ho zblízka vychytal. Nerazzurri zvládli i druhé kolo a mají plný počet bodů.