Report: Lazio - Inter 3:1

Inzaghimu návrat do italské metropole zhořkl. Pateční předehrávka italské nejvyšší soutěže nabídla vskutku velký šlágr. Lazio změřilo síly s hlavním favoritem na Scudetto Interem a z této konfrontace vzešlo vítězně. Sarriho svěřenci přetlačili milánský celek v závěrečné čtvrthodině, aby zvítězili konečným výsledkem 3:1. Branky Lazia obstarali Felipe Anderson, Luis Alberto a Pedro. Jediný gól Interu dal Lautaro Martínez.

Byl to speciální večer především pro Simone Inzaghiho. Někdejší úspěšný trenér Lazia stojí u kormidla Interu již druhou sezonu a v té by rád zaútočil na Scudetto. Na Laziu to měli Nerazzurri složité, neboť proti nim stál namotivovaný a velmi dobře připravený soupeř. Inter vyrukoval s ofenzivní dvojicí Lukaku-Lautaro Martínez, zatímco v útoku domácích nechyběl Ciro Immobile.

Jak už to bývá, největší nebezpečí hrozilo pro Inter právě z kopaček Cira Immobileho. Domácí kapitán měl první gólovku v 16. minutě a Handanovič se jen ohlížel, jak balón těsně míjí branku. Inter přitom v úvodní čtvrthodině dominoval a hráčům Biancocelesti balón příliš nepůjčoval. Optická převaha byla hostům k ničemu a do nebezpečných příležitostí se dostávalo Lazio. Ve 35. minutě nebezpečně zakončoval Zaccagni a obrana Interu dokázala střelu zablokovat. Stadio Olimpico se přesto v prvním poločase dočkalo. Milinković-Savić rychle rozehrál centrem do pokutového území, kde Felipe Anderson hlavou rozjásal římské Tifosi.

Inzaghi o přestávce žádnou změnu neudělal a Lazio bylo opravdu blízko okamžitému navýšení vedení. Lazzari vysunul přihrávkou Immobileho a jeho střelu vyrazil Handanovič na rohový kop. Inter přežil kritickou situaci a vzápětí to potrestal vyrovnávací brankou. Za obranou Lazia "vyplavali" po standardní situaci Lautaro Martínez s Lukakuem a prvně jmenovaný procedil balón za Provedelova záda.

Začínalo se od znovu a Inter po vyrovnávací trefě výrazně ožil. Defenzíva Lazia odolávala a čtvrthodinu před koncem zasadili domácí Interu smrtící úder. Pedro se uvnitř šestnáctky k zakončení neodvážil, vracel proto balón nahoru a neskutečná pumelenice Luise Alberta skončila v síti! Handanovič byl bez šance zasáhnout a Inter musel opět dohánět.

Měl na to zhruba dvacet minut i s nastavením. Inzaghi měl na hřišti stále velkou palební sílu v podobě Edina Džeka a Lautara Martíneze. Po inkasované brance ještě přišli Joaquín Correa a Hakan Çalhano?lu. Inter měl převahu, ale nedal si pozor na zadní vrátka a Lazio pět minut před koncem pojistilo vítězství. Pedro byl v obdobné pozici jako při brance Luise Alberta, ale tentokrát to vzal na sebe a střelou na zadní tyč definitivně Inter odrovnal.

Hosté se sice sympaticky nevzdávali, ale smazat dvoubrankové manko proti dobře bránícímu soupeři už bylo nad jejich síly.