Report: Juventus - Inter 2:0

Inter v Turíně padl, nedal domácího sokovi ani jednu branku a naopak sám dvakrát inkasoval. O trefy Juventusu se postarali dva jeho záložníci, oba vítězné centry ale pocházely z dílny mistra Kostiće.

Nedělní program Serie A se nesl ve znamení derby. Po tom římském se oči všech nadšenců upíraly do Turína, kde domácí Juve přivítalo ve slavném Derby d’Italia Inter. Tenhle zápas se hraje už od roku 1909 a pokaždé slibuje dramatickou podívanou. Pro oba týmy to byla velká šance, jak dát zapomenout na nedávné neúspěchy a naopak opět začít nahánět suverénní Neapol na čele ligové tabulky.

Tempo bylo na začátku zápasu poměrně slušné, ale na nějaké větší akce jsme museli dlouho čekat. Snad až po dvaceti minutách, kdy byli už dávno usazeni i ti poslední diváci, se do šance dostal Juventus. Filipu Kostićovi se povedlo od lajny odcentrovat a hlavně najít hlavu Fabia Mirettiho, jehož zakončení ale skončilo jen na boční síti!

Juventusu se ale jinak nedařilo pořádně dostat pod tlak svého soka a o Interu se dá říct to samé. Ani jedna z bojujících stran nevěděla, jak získat převahu a vnutit soupeři svou hru. Po době delšího mlčení jsme se větší šance dočkali až ve 42. minutě a tentokrát málem udeřil Inter. Barella sklepával pod sebe míč z centru od Mchitarjana a Denzel Dumfries ve skluzu těsně přestřelil bránu Staré dámy!

První půle branku nenabídla, ale druhá to divákům v tomhle ohledu vynahradila. Juventusu totiž stačilo jen sedm minut k tomu, aby šel do vedení. Opět se míče zmocnil Kostić a narýsoval krásný pas do vápna na nabíhajícího Adriena Rabiota. Francouzský záložník to z voleje trefil parádně a Nerazzurri kapitulovali poprvé.

Po hodině hry se navíc Juventus znovu prosadil. Po Kostićově pasu zamířil přesně obránce Danilo a slavil, jenže jeho radost netrvala dlouho. Sudí totiž postřehl hru rukou a jeho gól odvolal. To ale Juventusu zas tak moc vadit nemuselo, protože Inter jednak sám o sobě nebyl schopen větší akce a jednak Juventus přidal definitivní pojistku.

Šest minut před koncem utkání se Filip Kostić opět blýskl průnikem a přesným centrem, na zadní tyči se uvolnil Nicol? Fagioli a na jeho ránu k zadní tyči se brankář André Onana jen marně díval - 2:0.