Report: Atalanta - Inter 2:3

Důležité vítězství 3:2 získal na svojí stranu Inter. V Bergamu ho čekala těžká šichta a zvláště, když jako první inkasoval. Jenomže Nerazzurri předvedli obrat a to zásluhou bosenského útočníka Edina Džeka. Pro Atalantu je to už třetí porážka v řadě, která zároveň může znamenat propad mimo pohárové pozice.

Přitom začátek v podání Orobici nebyl vůbec špatný. Hned po čtvrthodině hry se zjevil za obranou Nerazzurri Teun Koopmeiners a Onana na přední tyči skvěle zasáhl. Po následném rohovém kopu zase hlavičkoval od země Palomino, ale stav zůstával v Gewiss Aréně nadále bezbrankový.

Atalanta nakonec udeřila ve 23. minutě, když stoper De Vrij fauloval v pokutovém území útočníka Duvána Zapatu a sudí Chiffi neměl na vybranou a pískl do píšťalky. K pokutovému kopu se postavil Ademola Lookman a zvolil tvrdou ránu do horního rohu, na kterou Onana nedosáhl. Atalanta se těšila z vedení, nicméně dlouho jí to nevydrželo. Ve 36. minutě odcentroval Çalhano?lu, Lautaro balón přizvedl a před Mussem skvěle zakončil Edin Džeko - 1:1. Inter mohl ještě do poločasu otočit výsledek, ale Lautaro Martínez trefil z úhlu jen boční síť.

Inter postupně převážil držení balónu na svojí stranu, jinak byl první poločas vyrovnaný na obou stranách. Trenér Gian Pier Gasperini udělal o přestávce jednu změnu, stáhl Scalviniho a nasadil Malinovskyiho.

Hosté byli po změně stran lepší a zaslouženě šli do vedení. Denzel Dumfries ještě svojí střelou neuspěl, stejně jako Pašalić, nicméně v 56. minutě už Inter vedl. Centr Dimarca nadělal obraně Orobici paseku a Edin Džeko tečoval balón za brankovou čáru. Celá situace zaváněla vlastní branku, avšak Džekovi byl gól připsán a paradoxně až z další gólové akce Interu si vstřelil vlastňák Palomino. Çalhano?lu prodloužil rohový kop a Palomino hlavou zamířil do vlastní sítě.

Milánští už vedli o dva zásahy a pro Atalantu bylo těžké vrátit se zpět do utkání. Do konce zápasu ale pořád zbývala půlhodina a stát se mohlo cokoliv. Čtvrthodinu před koncem srazila zeď Interu Koopmeinersův přímý kop na roh a z něho vzápětí odčinil předchozí vlastňák José Luis Palomino. Atalanta se přiblížila na rozdíl jediné branky a Inter čekaly krušné časy.

Atalanta vrhla poslední síly do ofenzívy a naopak Inter se soustředil na defenzívu. Inter dohrával závěr zkušeně, rozkouskoval hru a domácím už nic nepovolil. Sudí Chiffi sice nastavil dlouhých šest minut, ale ani to nepomohlo. Inter zakončil rok 2022 vítězně a udrží pohárové příčky, kdežto Atalanta po slibném začátku prohrála po třetí za sebou a pád v tabulce jí nemine.